Results

Recap

Licensed to Florida State University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 9/21/2012 05:51 PM
                       2012 Garnet vs. Gold - 9/21/2012                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnet-FL  'A'                                         NT    1:46.85   11  
     1) Lightbourn, McKayla             2) Pochowski, Sami                
     3) Spinazzola, Bianca              4) Hoffman, Grace                 
              26.47    29.97    26.30    24.11                                    
  2 Gold-FL  'A'                                           NT    1:47.06    4  
     1) Hicks, Ashley                   2) Dressel, Kaitlyn               
     3) Barrett, Jamie                  4) Wilson, Hannah                 
              26.84    30.28    25.77    24.17                                    
  3 Gold-FL  'B'                                           NT    1:49.90    2  
     1) Smith, Caroline                 2) Jarmakowicz, Jordan            
     3) Butler, Ashley                  4) Carter, Olivia                 
              28.01    30.56    26.65    24.68                                    
  4 Garnet-FL  'B'                                         NT    1:51.10  
     1) Powell, Haley                   2) Stephenson, Morgan             
     3) King, Mary Elizabeth            4) Cook, Katie                    
              28.63    31.69    26.63    24.15                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gold-FL  'A'                                           NT    1:33.05   11  
     1) Brogden, Harrison               2) Pike, Jared                    
     3) Weber, Mark                     4) Apple, Ian                     
              24.26    25.30    21.85    21.64                                    
  2 Garnet-FL  'A'                                         NT    1:34.30    4  
     1) Friedel, Josh                   2) Hildebrand, Richard            
     3) Sanders, David                  4) McMurry, Anthony               
              24.81    25.71    22.62    21.16                                    
  3 Gold-FL  'B'                                           NT    1:35.92    2  
     1) Lyons, Cadell                   2) Rodriguez, Alex                
     3) Nguyen, Danny                   4) Fozkos, Tyler                  
              24.81    26.70    22.99    21.42                                    
 -- Florida State University-FL  'A'                       NT   X1:37.27  
     1) Swanbeck, Robert                2) Fernandez, Alex                
     3) Mitchell, Max                   4) Taddeo, Jonathan               
              24.78    27.90    22.74    21.85                                    
 -- Garnet-FL  'B'                                         NT         DQ  
     1) Morrison, Brad                  2) Sequera, Juan                  
     3) Knight, Connor                  4) Murray, Paul                   
              24.23    25.87    23.03    20.72                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henkel, Julia                GARNE-FL                  NT   10:17.05    9  
              29.46   31.35   31.44   31.26   31.07   31.26   31.03   30.96
      31.12   30.63   30.11   30.36   30.73   30.51   30.82   31.08
      31.03   30.74   31.56   30.53                                
  2 Hine, Lauren                 GARNE-FL                  NT   10:19.41    4  
              29.63   31.68   31.50   31.36   31.53   31.21   31.25   31.23
      31.22   31.35   31.22   31.49   31.39   31.43   31.34   30.49
      30.37   30.42   30.35   28.95                                
  3 Jacobi, Madison              GOLD-FL                   NT   10:19.43    3  
              28.34   30.51   30.68   30.87   30.99   31.25   31.20   31.47
      31.29   31.14   31.30   31.30   31.58   31.74   31.76   31.71
      31.16   30.82   30.78   29.54                                
  4 Harrington, Rachel           GOLD-FL                   NT   10:26.23    2  
              29.22   31.23   31.57   31.72   31.51   31.54   31.46   31.41
      31.64   31.36   31.58   31.47   31.43   31.35   31.29   31.40
      31.34   31.38   31.57   30.76                                
  5 Allison, Corey               GOLD-FL                   NT   10:29.96    1  
              29.51   31.43   31.65   31.39   31.17   31.43   31.31   31.52
      31.60   31.43   31.58   31.57   31.80   31.94   31.92   31.81
      31.82   31.88   32.14   31.06                                
  6 Cuda, Josie                  GARNE-FL                  NT   10:38.63  
              29.04   31.81   31.75   31.73   31.74   31.47   31.56   31.81
      32.00   31.97   32.13   32.42   32.43   32.47   32.64   32.62
      32.68   32.55   32.41   31.40                                
  7 Caldwell, Jordyn             GARNE-FL                  NT  x10:39.36  
              29.61   31.49   31.37   31.51   31.21   32.06   31.72   31.89
      32.57   32.45   32.61   32.09   32.31   32.91   32.30   32.49
      32.59   32.37   32.31   31.50                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ball, Tyler                  GOLD-FL                   NT    9:41.43    9  
              26.20   28.58   29.42   29.44   29.55   29.62   29.71   29.75
      29.39   29.73   29.63   29.72   29.41   29.19   29.13   28.78
      27.99   28.91   29.14   28.14                                
  2 Akker, Lucas                 GARNE-FL                  NT    9:46.93    4  
              26.15   28.46   28.70   28.72   29.31   29.40   29.51   29.49
      29.82   29.67   29.77   29.84   30.05   29.83   29.76   29.66
      29.90   30.11   30.33   28.45                                
  3 Deedrick, Jack               GARNE-FL                  NT    9:48.59    3  
              25.92   28.63   29.27   29.76   29.46   29.70   29.73   29.99
      29.88   29.47   29.52   29.63   29.89   29.78   29.94   29.34
      29.64   30.28   30.03   28.73                                
  4 Jessell, John                GARNE-FL                  NT    9:56.06    2  
              26.41   28.84   29.30   29.43   29.51   29.55   29.95   30.18
      30.22   29.79   29.74   29.92   30.14   30.33   30.51   30.44
      30.57   30.57   30.57   30.09                                
  5 Donnelly, Vincent            GOLD-FL                   NT   10:05.76    1  
              26.79   29.29   29.53   30.25   30.28   29.88   30.08   30.07
      30.35   30.61   30.85   30.50   31.17   31.27   31.21   31.18
      31.14   31.34   30.33   29.64                                
  6 Doxtater, Kyle               GOLD-FL                   NT   10:08.49  
              26.07   29.14   29.81   29.85   30.18   30.80   30.93   30.39
      30.73   30.76   30.87   31.06   31.42   31.64   30.98   31.05
      31.27   30.97   30.69   29.88                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver, Tiffany              GARNE-FL                  NT    1:51.06    9  
              25.68   29.03   28.27   28.08                                
  2 Pepper, Elizabeth            GOLD-FL                   NT    1:52.02    4  
              26.32   28.45   28.55   28.70                                
  3 Jacobi, Madison              GOLD-FL                   NT    1:55.22    3  
              27.37   29.25   29.62   28.98                                
  4 Caldwell, Jordyn             GARNE-FL                  NT    1:55.24    2  
              27.38   29.69   29.39   28.78                                
  5 Powell, Haley                GARNE-FL                  NT    1:58.32    1  
              27.14   29.70   30.98   30.50                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Kevin                GARNE-FL                  NT    1:42.74    9  
              24.91   26.96   25.13   25.74                                
  2 Bailey, Trice                GOLD-FL                   NT    1:43.17    4  
              24.89   27.60   25.21   25.47                                
  3 McMurry, Anthony             GARNE-FL                  NT    1:44.44    3  
              25.63   27.01   26.44   25.36                                
  4 Taddeo, Jonathan             GARNE-FL                  NT    1:45.09    2  
              24.91   27.28   26.62   26.28                                
  5 Thomas, Michael              GOLD-FL                   NT    1:45.37    1  
              25.17   27.38   26.52   26.30                                
  6 Swanbeck, Robert             GOLD-FL                   NT    1:45.83  
              25.26   27.36   26.34   26.87                                
  7 Deedrick, Jack               GARNE-FL                  NT   x1:50.33  
              25.07   28.00   28.60   28.66                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hicks, Ashley                GOLD-FL                   NT      56.80    9  
              27.97   28.83                                                
  2 Lightbourn, McKayla          GARNE-FL                  NT      57.30    4  
              28.10   29.20                                                
  3 Spinazzola, Bianca           GARNE-FL                  NT      57.77    3  
              28.28   29.49                                                
  4 Smith, Caroline              GOLD-FL                   NT      59.55    2  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Brad               GARNE-FL                  NT      51.88    9  
              25.01   26.87                                                
  2 Friedel, Josh                GARNE-FL                  NT      52.26    4  
              25.50   26.76                                                
  3 Brogden, Harrison            GOLD-FL                   NT      52.56    3  
              25.54   27.02                                                
  4 Lyons, Cadell                GOLD-FL                   NT      56.06    2  
              26.71   29.35                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pochowski, Sami              GARNE-FL                  NT    1:05.11    9  
              30.61   34.50                                                
  2 Polley, Kristine             GOLD-FL                   NT    1:05.94    4  
              31.08   34.86                                                
  3 Stephenson, Morgan           GARNE-FL                  NT    1:08.88    3  
              32.27   36.61                                                
  4 Jarmakowicz, Jordan          GOLD-FL                   NT    1:09.18    2  
              32.44   36.74                                                
  5 Flewelling, Laura            GOLD-FL                   NT    1:09.82    1  
              32.62   37.20                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pike, Jared                  GOLD-FL                   NT      57.14    9  
              27.15   29.99                                                
  2 Sequera, Juan                GARNE-FL                  NT      57.33    4  
              27.08   30.25                                                
  3 Hildebrand, Richard          GARNE-FL                  NT      58.59    3  
              27.87   30.72                                                
  4 Rodriguez, Alex              GOLD-FL                   NT      59.00    2  
              28.18   30.82                                                
  5 Brown, Nicholas              GARNE-FL                  NT      59.75    1  
              28.09   31.66                                                
  6 Fernandez, Alex              GARNE-FL                  NT   x1:01.78  
              29.48   32.30                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pepper, Elizabeth            GOLD-FL                   NT    2:02.67    9  
              27.60   30.20   31.79   33.08                                
  2 Henkel, Julia                GARNE-FL                  NT    2:05.76    4  
              27.96   31.60   32.66   33.54                                
  3 Barrett, Jamie               GOLD-FL                   NT    2:06.72    3  
              28.95   32.17   32.70   32.90                                
  4 King, Mary Elizabeth         GARNE-FL                  NT    2:09.50    2  
              29.12   32.60   33.64   34.14                                
  5 Pope, Michelle               GOLD-FL                   NT    2:13.00    1  
              29.03   33.04   34.36   36.57                                
  6 Cuda, Josie                  GARNE-FL                  NT    2:13.47  
              29.36   33.24   35.41   35.46                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Danny                GOLD-FL                   NT    1:51.38    9  
              25.40   28.83   28.66   28.49                                
  2 Knight, Connor               GARNE-FL                  NT    1:51.61    4  
              25.55   28.52   29.08   28.46                                
  3 Hensley, Cole                GARNE-FL                  NT    1:52.29    3  
              25.31   29.15   29.03   28.80                                
  4 Mitchell, Max                GOLD-FL                   NT    1:57.17    2  
              25.68   29.48   30.47   31.54                                
  5 Doxtater, Kyle               GOLD-FL                   NT    2:02.34    1  
              25.89   30.54   33.10   32.81                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dressel, Kaitlyn             GOLD-FL                   NT      23.26    9  
  2 Cook, Katie                  GARNE-FL                  NT      23.96    4  
  3 Hoffman, Grace               GARNE-FL                  NT      24.41    3  
  4 Buckley, Kelsey              GARNE-FL                  NT      24.48    2  
  5 Wilson, Hannah               GOLD-FL                   NT      24.50    1  
  6 Carter, Olivia               GOLD-FL                   NT      25.11  
  7 McMahon, Sara                GARNE-FL                  NT     x25.33  
  8 Butler, Ashley               GOLD-FL                   NT     x26.03  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weber, Mark                  GOLD-FL                   NT      20.18    9  
  2 Murray, Paul                 GARNE-FL                  NT      20.99    4  
  3 Kingsford, Jake              GARNE-FL                  NT      21.52    3  
  4 Sanders, David               GARNE-FL                  NT      21.65    2  
  5 Fozkos, Tyler                GOLD-FL                   NT      21.71    1  
  6 McMurry, Anthony             GARNE-FL                  NT     x21.93  
  7 Apple, Ian                   GOLD-FL                   NT      22.12  
  8 Lyons, Cadell                GOLD-FL                   NT     x22.70  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver, Tiffany              GARNE-FL                  NT      50.22    9  
              24.53   25.69                                                
  2 Dressel, Kaitlyn             GOLD-FL                   NT      50.36    4  
              24.77   25.59                                                
  3 Wilson, Hannah               GOLD-FL                   NT      52.88    3  
              25.74   27.14                                                
  4 Cook, Katie                  GARNE-FL                  NT      53.27    2  
              25.64   27.63                                                
  5 Hoffman, Grace               GARNE-FL                  NT      54.51    1  
              26.30   28.21                                                
  6 Carter, Olivia               GOLD-FL                   NT      54.52  
              26.57   27.95                                                
  7 McMahon, Sara                GARNE-FL                  NT     x54.80  
              26.54   28.26                                                
  8 Butler, Ashley               GOLD-FL                   NT     x56.50  
              27.36   29.14                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murray, Paul                 GARNE-FL                  NT      45.97    9  
              22.44   23.53                                                
  2 Weber, Mark                  GOLD-FL                   NT      46.17    4  
              22.56   23.61                                                
  3 Bailey, Trice                GOLD-FL                   NT      46.41    3  
              22.36   24.05                                                
  4 McMurry, Anthony             GARNE-FL                  NT      47.45    2  
              22.87   24.58                                                
  5 Taddeo, Jonathan             GARNE-FL                  NT      47.79    1  
              23.04   24.75                                                
  6 Apple, Ian                   GOLD-FL                   NT      48.60  
              23.69   24.91                                                
  7 Fernandez, Alex              GARNE-FL                  NT     x49.50  
              24.46   25.04                                                
  8 Fozkos, Tyler                GOLD-FL                   NT     x51.25  
              24.52   26.73                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lightbourn, McKayla          GARNE-FL                  NT    2:04.08    9  
              29.94   31.63   31.45   31.06                                
  2 Smith, Caroline              GOLD-FL                   NT    2:04.61    4  
              30.07   31.44   31.39   31.71                                
  3 Hicks, Ashley                GOLD-FL                   NT    2:06.42    3  
              29.88   31.59   32.18   32.77                                
  4 Jacobi, Madison              GOLD-FL                   NT    2:09.82    2  
              31.33   32.88   32.89   32.72                                
  5 Powell, Haley                GARNE-FL                  NT    2:12.28    1  
              31.27   33.37   34.00   33.64                                
  6 Buckley, Kelsey              GARNE-FL                  NT    2:13.40  
              31.01   33.38   34.22   34.79                                
  7 Hine, Lauren                 GARNE-FL                  NT   x2:15.18  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Friedel, Josh                GARNE-FL                  NT    1:51.46    9  
              26.46   28.19   28.27   28.54                                
  2 Morrison, Brad               GARNE-FL                  NT    1:53.84    4  
              26.58   28.93   28.89   29.44                                
  3 Thomas, Michael              GOLD-FL                   NT    1:55.33    3  
              27.31   29.23   29.29   29.50                                
  4 Rogers, Kevin                GARNE-FL                  NT    1:57.43    2  
              27.84   30.17   30.23   29.19                                
  5 Brogden, Harrison            GOLD-FL                   NT    1:59.58    1  
              27.72   30.27   30.89   30.70                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Polley, Kristine             GOLD-FL                   NT    2:18.70    9  
              31.55   34.90   36.04   36.21                                
  2 Barrett, Jamie               GOLD-FL                   NT    2:22.32    4  
              32.72   36.05   36.63   36.92                                
  3 Pochowski, Sami              GARNE-FL                  NT    2:25.95    3  
              32.31   36.54   37.86   39.24                                
  4 Stephenson, Morgan           GARNE-FL                  NT    2:28.63    2  
              33.08   37.01   39.19   39.35                                
  5 Flewelling, Laura            GOLD-FL                   NT    2:33.64    1  
              34.68   38.90   40.29   39.77                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sequera, Juan                GARNE-FL                  NT    2:04.54    9  
              27.87   32.17   32.19   32.31                                
  2 Pike, Jared                  GOLD-FL                   NT    2:05.77    4  
              28.11   32.20   32.60   32.86                                
  3 Rodriguez, Alex              GOLD-FL                   NT    2:08.88    3  
              29.92   32.77   32.78   33.41                                
  4 Brown, Nicholas              GARNE-FL                  NT    2:10.40    2  
              29.41   33.67   33.78   33.54                                
  5 Hildebrand, Richard          GARNE-FL                  NT    2:12.64    1  
              29.32   33.78   34.55   34.99                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henkel, Julia                GARNE-FL                  NT    5:01.54    9  
              27.82   29.93   30.06   30.30   30.42   30.10   30.49   30.70
      31.14   30.58                                                
  2 Jacobi, Madison              GOLD-FL                   NT    5:05.73    4  
              28.45   30.43   30.71   30.67   30.86   30.74   31.13   31.15
      31.16   30.43                                                
  3 Harrington, Rachel           GOLD-FL                   NT    5:08.82    3  
              29.10   30.79   30.91   31.09   31.11   31.30   31.13   31.26
      31.36   30.77                                                
  4 Hine, Lauren                 GARNE-FL                  NT    5:09.89    2  
              29.26   31.21   31.36   31.45   31.52   31.42   31.43   31.44
      31.03   29.77                                                
  5 Allison, Corey               GOLD-FL                   NT    5:10.05    1  
              28.95   31.34   31.52   31.51   31.42   31.51   31.43   31.55
      31.12   29.70                                                
  6 Cuda, Josie                  GARNE-FL                  NT    5:12.29  
              28.74   31.04   31.85   31.72   31.68   31.51   31.67   31.60
      31.62   30.86                                                
  7 Caldwell, Jordyn             GARNE-FL                  NT   x5:15.40  
              28.64   30.77   31.71   31.78   32.05   32.44   32.54   32.17
      32.22   31.08                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Akker, Lucas                 GARNE-FL                  NT    4:43.96    9  
              25.44   27.98   28.08   28.82   28.69   29.18   29.58   29.71
      28.87   27.61                                                
  2 Jessell, John                GARNE-FL                  NT    4:44.67    4  
              26.21   28.89   28.78   29.11   29.06   29.24   29.13   28.95
      28.13   27.17                                                
  3 Deedrick, Jack               GARNE-FL                  NT    4:48.74    3  
              26.39   29.37   29.74   29.96   29.23   28.44   28.66   28.73
      28.80   29.42                                                
  4 Donnelly, Vincent            GOLD-FL                   NT    4:52.11    2  
              26.55   28.76   29.23   29.80   29.77   30.08   29.95   29.80
      29.44   28.73                                                
  5 Rogers, Kevin                GARNE-FL                  NT   x4:58.31  
              26.75   29.54   29.73   30.07   30.32   30.15   30.01   30.73
      30.81   30.20                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pepper, Elizabeth            GOLD-FL                   NT      57.86    9  
              27.32   30.54                                                
  2 Spinazzola, Bianca           GARNE-FL                  NT      57.87    4  
              27.42   30.45                                                
  3 Jarmakowicz, Jordan          GOLD-FL                   NT      58.97    3  
              27.89   31.08                                                
  4 King, Mary Elizabeth         GARNE-FL                  NT      59.11    2  
              27.49   31.62                                                
  5 Pope, Michelle               GOLD-FL                   NT      59.95    1  
              27.94   32.01                                                
  6 Wilson, Hannah               GOLD-FL                   NT   x1:01.09  
              29.04   32.05                                                
  7 Butler, Ashley               GOLD-FL                   NT   x1:03.54  
              29.69   33.85                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Knight, Connor               GARNE-FL                  NT      49.76    9  
              23.21   26.55                                                
  2 Nguyen, Danny                GOLD-FL                   NT      50.71    4  
              24.25   26.46                                                
  3 Weber, Mark                  GOLD-FL                   NT      50.78    3  
              24.42   26.36                                                
  4 Hensley, Cole                GARNE-FL                  NT      51.50    2  
              24.20   27.30                                                
  5 Lyons, Cadell                GOLD-FL                   NT      51.69    1  
              24.04   27.65                                                
  6 Mitchell, Max                GOLD-FL                   NT     x51.77  
              23.81   27.96                                                
  7 Kingsford, Jake              GARNE-FL                  NT      52.62  
              24.79   27.83                                                
  8 Sanders, David               GARNE-FL                  NT     x53.75  
              25.02   28.73                                                
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henkel, Julia                GARNE-FL                  NT    4:27.65    9  
              29.18   32.40   34.73   33.54   38.42   37.83   31.07   30.48
  2 Barrett, Jamie               GOLD-FL                   NT    4:30.25    4  
              29.22   33.31   35.69   34.92   37.63   38.35   31.84   29.29
  3 Lightbourn, McKayla          GARNE-FL                  NT    4:30.40    3  
              29.43   33.56   34.31   33.75   38.72   39.09   31.91   29.63
  4 Allison, Corey               GOLD-FL                   NT    4:40.75    2  
              30.26   34.70   35.93   35.12   40.13   40.36   32.89   31.36
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sequera, Juan                GARNE-FL                  NT    4:01.29    9  
              25.81   30.46   32.12   31.42   33.36   33.77   28.10   26.25
  2 Thomas, Michael              GOLD-FL                   NT    4:05.48    4  
              26.72   30.35   31.19   30.66   35.90   35.67   29.38   25.61
  3 Brown, Nicholas              GARNE-FL                  NT    4:05.57    3  
              27.24   31.10   32.71   31.72   34.50   35.32   27.31   25.67
  4 Doxtater, Kyle               GOLD-FL                   NT    4:17.41    2  
              25.84   31.27   33.00   31.98   37.84   37.94   30.05   29.49
  5 Ball, Tyler                  GOLD-FL                   NT    4:19.09    1  
              27.03   31.51   33.29   32.59   37.58   38.48   29.77   28.84
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Garnet-FL  'B'                                         NT    1:35.78   11  
     1) Oliver, Tiffany                 2) Hoffman, Grace                 
     3) Buckley, Kelsey                 4) Cook, Katie                    
              23.19    24.44    24.42    23.73                                    
  2 Gold-FL  'A'                                           NT    1:36.73    4  
     1) Dressel, Kaitlyn                2) Hicks, Ashley                  
     3) Wilson, Hannah                  4) Pepper, Elizabeth              
              23.67    24.28    24.81    23.97                                    
  3 Garnet-FL  'A'                                         NT    1:38.86    2  
     1) Pochowski, Sami                 2) Spinazzola, Bianca             
     3) Powell, Haley                   4) McMahon, Sara                  
              25.10    24.73    24.24    24.79                                    
  4 Gold-FL  'B'                                           NT    1:41.57  
     1) Jarmakowicz, Jordan             2) Carter, Olivia                 
     3) Polley, Kristine                4) Butler, Ashley                 
              25.47    24.82    25.48    25.80                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Gold-FL  'A'                                           NT    1:23.76   11  
     1) Weber, Mark                     2) Bailey, Trice                  
     3) Lyons, Cadell                   4) Apple, Ian                     
              20.44    20.57    21.09    21.66                                    
  2 Garnet-FL  'B'                                         NT    1:25.24    4  
     1) Murray, Paul                    2) Sanders, David                 
     3) McMurry, Anthony                4) Rogers, Kevin                  
              21.23    20.80    21.23    21.98                                    
  3 Gold-FL  'B'                                           NT    1:27.00    2  
     1) Fozkos, Tyler                   2) Swanbeck, Robert               
     3) Mitchell, Max                   4) Nguyen, Danny                  
              22.06    22.25    21.03    21.66                                    
  4 Garnet-FL  'A'                                         NT    1:27.20  
     1) Knight, Connor                  2) Taddeo, Jonathan               
     3) Kingsford, Jake                 4) Morrison, Brad                 
              21.88    21.87    21.57    21.88