Rotating image8


Recap

Licensed to Florida Atlantic University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/9/2010 03:11 PM
                         FAU ve FSU vs FIU - 10/8/2010                         
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida State University-FL  'A'                       NT    1:47.76  
     1) Lightbourn, McKayla M 18        2) Sieron, Kendall J 18           
     3) Selts, Brittany D 21            4) Wilson, Hannah C 18            
                  27.85       58.10 (30.25)     1:23.00 (24.90)     1:47.76 (24.76)
  2 Florida Atlantic University-FG  'A'               1:50.57    1:50.58  
     1) Richie, Chelsea E 19            2) Bucz, Eszter 19                
     3) Nyback, Jonna C 22              4) Scraggs, Emily J 18            
                  29.49       59.33 (29.84)     1:25.32 (25.99)     1:50.58 (25.26)
  3 Florida International Universi-FG  'A'                 NT    1:50.96  
     1) Sneir, Danielle 21              2) Metka, Kristine 20             
     3) Rojas, Yesica 22                4) Macchiavello, Mariangela 19    
                  28.08     1:00.03 (31.95)     1:26.72 (26.69)     1:50.96 (24.24)
  4 Florida State University-FL  'B'                       NT    1:51.21  
     1) Hicks, Ashley N 18              2) Polley, Kristine R 19          
     3) Bssire, Jessie R 19             4) Sandlin, Casey M 19            
                  27.79       59.51 (31.72)     1:26.37 (26.86)     1:51.21 (24.84)
  5 Florida Atlantic University-FG  'B'                    NT    1:54.53  
     1) Starke, Liz L 20                2) Stevens, Alicia R 21           
     3) Hersey, Erin M 20               4) Smits, Kaitlin M 18            
                  29.74     1:02.04 (32.30)     1:29.74 (27.70)     1:54.53 (24.79)
  6 Florida International Universi-FG  'B'                 NT    1:54.68  
     1) Foster, Caroline 20             2) Pavlick, Erin 21               
     3) Stevens, Kariann 20             4) Grace, Kelly 19                
                  29.87     1:01.95 (32.08)     1:29.47 (27.52)     1:54.68 (25.21)
  7 Florida Atlantic University-FG  'C'                    NT   x1:55.30  
     1) Gonzalez, Allie M 18            2) Richardson, Jordan J 19        
     3) Arasim, Haley K 18              4) Legro, Kristen N 20            
                  29.22     1:03.18 (33.96)     1:30.26 (27.08)     1:55.30 (25.04)
  8 Florida Atlantic University-FG  'D'                    NT   x1:59.14  
     1) Nowak, Michala N 19             2) Gargum, Nadia E 20             
     3) Miller, Melissa M 21            4) Pruitt, Jessica M 18           
                  30.82     1:04.18 (33.36)     1:32.86 (28.68)     1:59.14 (26.28)
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida State University-FL  'A'                       NT    1:35.59  
     1) Morrison, Brad B 19             2) Shead, Matt J 21               
     3) Nguyen, Danny J 19              4) Murray, Paul L 18              
                  25.12       51.16 (26.04)     1:14.33 (23.17)     1:35.59 (21.26)
  2 Florida Atlantic University-FG  'A'               1:35.07    1:35.78  
     1) Griffith, Tyler J 21            2) Forbes, Alan D 19              
     3) Williams, Eric S 20             4) Fermin, Anthony V 20           
                  24.94       51.48 (26.54)     1:14.47 (22.99)     1:35.78 (21.31)
  3 Florida Atlantic University-FG  'B'                    NT    1:37.78  
     1) Gunn, Ross R 19                 2) Corbin, Adam C 21              
     3) Czarnecki, Mikolaj P 21         4) Van Zee, Jay J 21              
                  25.55       52.00 (26.45)     1:15.74 (23.74)     1:37.78 (22.04)
  4 Florida State University-FL  'B'                       NT    1:37.98  
     1) Thomas, Mike V 18               2) Hayes, Robby H 21              
     3) Cox, Mark A 19                  4) Taylor, Matt A 18              
                  25.58       52.30 (26.72)     1:15.86 (23.56)     1:37.98 (22.12)
  5 Florida State University-FL  'C'                       NT   x1:41.11  
     1) Swanbeck, Robert J 18           2) Harris, Taylor T 19            
     3) Aitken, Michael G 20            4) Pendleton, Stephen P 21        
                  26.41       55.02 (28.61)     1:19.74 (24.72)     1:41.11 (21.37)
  6 Florida Atlantic University-FG  'C'                    NT   x1:41.53  
     1) Rudolf, David 23                2) Gambrell, Jesse R 18           
     3) Jackwin, Eric L 21              4) Carroll, Steven C 19           
                  25.11       53.34 (28.23)     1:18.81 (25.47)     1:41.53 (22.72)
  7 Florida Atlantic University-FG  'D'                    NT   x1:42.10  
     1) Pek, Csaba 20                   2) Geiger, Kyle N 18              
     3) Cruts, Chris R 21               4) Forte, Brian R 18              
                  25.00       54.21 (29.21)     1:19.63 (25.42)     1:42.10 (22.47)
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Harrington, Marissa K     19 Florida St-FL             NT   10:24.86  
                  29.66     1:00.61 (30.95)     1:32.02 (31.41)     2:03.29 (31.27)
        2:34.82 (31.53)     3:06.24 (31.42)     3:37.58 (31.34)     4:09.07 (31.49)
        4:40.48 (31.41)     5:11.93 (31.45)     5:43.23 (31.30)     6:14.59 (31.36)
        6:45.86 (31.27)     7:17.21 (31.35)     7:48.55 (31.34)     8:19.87 (31.32)
        8:51.04 (31.17)     9:22.23 (31.19)     9:53.82 (31.59)    10:24.86 (31.04)
  2 Allison, Corey E          20 Florida St-FL             NT   10:29.76  
                  29.49     1:01.02 (31.53)     1:32.82 (31.80)     2:04.52 (31.70)
        2:36.31 (31.79)     3:08.17 (31.86)     3:39.99 (31.82)     4:11.71 (31.72)
        4:43.88 (32.17)     5:15.65 (31.77)     5:47.10 (31.45)     6:18.79 (31.69)
        6:50.41 (31.62)     7:22.05 (31.64)     7:53.58 (31.53)     8:25.17 (31.59)
        8:56.57 (31.40)     9:28.07 (31.50)     9:59.56 (31.49)    10:29.76 (30.20)
  3 Smith, Caroline L         19 Florida St-FL             NT   10:30.16  
                  29.93     1:01.67 (31.74)     1:33.74 (32.07)     2:05.55 (31.81)
        2:37.61 (32.06)     3:09.58 (31.97)     3:41.78 (32.20)     4:13.81 (32.03)
        4:45.81 (32.00)     5:17.73 (31.92)     5:49.23 (31.50)     6:20.56 (31.33)
        6:51.79 (31.23)     7:23.33 (31.54)     7:54.85 (31.52)     8:25.99 (31.14)
        8:57.53 (31.54)     9:29.39 (31.86)    10:00.54 (31.15)    10:30.16 (29.62)
  4 Boucher, Mary             18 Florida Int'l-FG          NT   10:37.58  
                  28.71       59.62 (30.91)     1:31.33 (31.71)     2:03.13 (31.80)
        2:35.20 (32.07)     3:07.15 (31.95)     3:39.36 (32.21)     4:11.67 (32.31)
        4:44.13 (32.46)     5:16.72 (32.59)     5:49.19 (32.47)     6:21.73 (32.54)
        6:53.56 (31.83)     7:25.83 (32.27)     7:58.01 (32.18)     8:30.10 (32.09)
        9:02.14 (32.04)     9:34.15 (32.01)    10:06.06 (31.91)    10:37.58 (31.52)
  5 Quinn, Colleen            18 Florida Int'l-FG          NT   10:39.54  
                  29.20     1:00.74 (31.54)     1:32.62 (31.88)     2:04.70 (32.08)
        2:36.87 (32.17)     3:08.97 (32.10)     3:40.93 (31.96)     4:13.08 (32.15)
        4:45.21 (32.13)     5:17.54 (32.33)     5:49.88 (32.34)     6:22.28 (32.40)
        6:54.61 (32.33)     7:27.31 (32.70)     7:59.50 (32.19)     8:31.70 (32.20)
        9:04.11 (32.41)     9:36.05 (31.94)    10:08.06 (32.01)    10:39.54 (31.48)
  6 Broadbent, Charlotte E    19 Florida St-FL             NT  x10:44.98  
                  29.04     1:01.09 (32.05)     1:33.48 (32.39)     2:06.24 (32.76)
        2:38.69 (32.45)     3:11.32 (32.63)     3:43.95 (32.63)     4:16.87 (32.92)
        4:49.78 (32.91)     5:22.07 (32.29)     5:53.79 (31.72)     6:25.66 (31.87)
        6:57.72 (32.06)     7:30.20 (32.48)     8:02.67 (32.47)     8:35.25 (32.58)
        9:08.13 (32.88)     9:40.73 (32.60)    10:13.35 (32.62)    10:44.98 (31.63)
  7 Smith, Kellye A           18 Fla. Atlantic-FG          NT   11:04.83  
                  29.80     1:01.97 (32.17)     1:34.68 (32.71)     2:07.23 (32.55)
        2:40.54 (33.31)     3:13.72 (33.18)     3:46.82 (33.10)     4:20.15 (33.33)
        4:54.38 (34.23)     5:27.79 (33.41)     6:01.72 (33.93)     6:35.87 (34.15)
        7:09.38 (33.51)     7:43.39 (34.01)     8:17.45 (34.06)     8:51.85 (34.40)
        9:25.44 (33.59)     9:59.06 (33.62)    10:32.53 (33.47)    11:04.83 (32.30)
  8 Moreno, Vanessa           18 Florida Int'l-FG          NT   11:08.58  
                  29.21     1:00.97 (31.76)     1:33.42 (32.45)     2:06.30 (32.88)
        2:39.32 (33.02)     3:13.07 (33.75)     3:47.24 (34.17)     4:21.34 (34.10)
        4:55.81 (34.47)     5:30.31 (34.50)     6:04.40 (34.09)     6:38.72 (34.32)
        7:12.65 (33.93)     7:46.98 (34.33)     8:21.04 (34.06)     8:55.23 (34.19)
        9:29.29 (34.06)    10:02.49 (33.20)    10:35.92 (33.43)    11:08.58 (32.66)
  9 Onstott, Chelsea L        18 Fla. Atlantic-FG    11:23.35   11:11.64  
                  30.86     1:03.87 (33.01)     1:37.26 (33.39)     2:10.57 (33.31)
        2:43.46 (32.89)     3:16.69 (33.23)     3:49.86 (33.17)     4:23.43 (33.57)
        4:57.83 (34.40)     5:31.82 (33.99)     6:05.72 (33.90)     6:39.71 (33.99)
        7:14.47 (34.76)     7:47.76 (33.29)     8:21.76 (34.00)     8:56.62 (34.86)
        9:30.53 (33.91)    10:05.55 (35.02)    10:39.86 (34.31)    11:11.64 (31.78)
 10 Pruitt, Jessica M         18 Fla. Atlantic-FG          NT   11:12.11  
                  30.61     1:03.45 (32.84)     1:37.03 (33.58)     2:10.95 (33.92)
        2:44.59 (33.64)     3:18.86 (34.27)     3:52.51 (33.65)     4:26.17 (33.66)
        5:00.36 (34.19)     5:34.49 (34.13)     6:08.22 (33.73)     6:42.24 (34.02)
        7:16.18 (33.94)     7:50.37 (34.19)     8:24.42 (34.05)     8:57.98 (33.56)
        9:31.58 (33.60)    10:05.30 (33.72)    10:39.61 (34.31)    11:12.11 (32.50)
 11 Lee, Jennifer             19 Florida Int'l-FG          NT  x11:12.40  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sell, Tyler R             18 Florida St-FL             NT    9:36.47  
                  26.06       55.01 (28.95)     1:23.77 (28.76)     1:52.63 (28.86)
        2:21.30 (28.67)     2:50.17 (28.87)     3:19.19 (29.02)     3:48.27 (29.08)
        4:17.51 (29.24)     4:46.18 (28.67)     5:15.29 (29.11)     5:44.24 (28.95)
        6:13.49 (29.25)     6:42.59 (29.10)     7:11.60 (29.01)     7:41.15 (29.55)
        8:10.47 (29.32)     8:39.83 (29.36)     9:08.98 (29.15)     9:36.47 (27.49)
  2 Deedrick, Jack T          18 Florida St-FL             NT    9:42.31  
                  26.64       56.15 (29.51)     1:26.17 (30.02)     1:55.74 (29.57)
        2:25.25 (29.51)     2:54.82 (29.57)     3:24.21 (29.39)     3:53.50 (29.29)
        4:22.95 (29.45)     4:52.31 (29.36)     5:21.28 (28.97)     5:50.02 (28.74)
        6:19.31 (29.29)     6:48.88 (29.57)     7:18.29 (29.41)     7:48.00 (29.71)
        8:17.44 (29.44)     8:46.53 (29.09)     9:15.14 (28.61)     9:42.31 (27.17)
  3 Shimansky, Michael G      21 Fla. Atlantic-FG     9:57.76    9:47.45  
                  27.21       56.65 (29.44)     1:26.69 (30.04)     1:56.48 (29.79)
        2:26.09 (29.61)     2:55.59 (29.50)     3:25.38 (29.79)     3:54.99 (29.61)
        4:24.99 (30.00)     4:54.69 (29.70)     5:24.65 (29.96)     5:54.53 (29.88)
        6:24.06 (29.53)     6:53.62 (29.56)     7:22.53 (28.91)     7:51.27 (28.74)
        8:20.39 (29.12)     8:49.56 (29.17)     9:18.95 (29.39)     9:47.45 (28.50)
  4 Ball, Tyler J             19 Florida St-FL             NT    9:48.96  
                  26.06       55.23 (29.17)     1:24.83 (29.60)     1:54.41 (29.58)
        2:24.10 (29.69)     2:53.90 (29.80)     3:23.74 (29.84)     3:53.76 (30.02)
        4:23.61 (29.85)     4:53.55 (29.94)     5:23.33 (29.78)     5:53.08 (29.75)
        6:22.87 (29.79)     6:52.51 (29.64)     7:22.07 (29.56)     7:51.80 (29.73)
        8:21.30 (29.50)     8:51.00 (29.70)     9:20.42 (29.42)     9:48.96 (28.54)
  5 Pena, Rafael E            21 Fla. Atlantic-FG          NT    9:52.44  
                  26.80       55.84 (29.04)     1:25.35 (29.51)     1:55.12 (29.77)
        2:25.31 (30.19)     2:55.44 (30.13)     3:25.31 (29.87)     3:55.42 (30.11)
        4:25.32 (29.90)     4:55.19 (29.87)     5:25.24 (30.05)     5:55.16 (29.92)
        6:25.22 (30.06)     6:55.21 (29.99)     7:25.01 (29.80)     7:54.87 (29.86)
        8:24.38 (29.51)     8:53.89 (29.51)     9:23.48 (29.59)     9:52.44 (28.96)
  6 Lowe, Trevor A            22 Fla. Atlantic-FG          NT    9:52.78  
                  27.15       56.99 (29.84)     1:26.88 (29.89)     1:55.80 (28.92)
        2:25.02 (29.22)     2:54.31 (29.29)     3:23.91 (29.60)     3:53.23 (29.32)
        4:23.19 (29.96)     4:52.90 (29.71)     5:22.67 (29.77)     5:52.57 (29.90)
        6:22.56 (29.99)     6:52.68 (30.12)     7:22.53 (29.85)     7:52.29 (29.76)
        8:22.58 (30.29)     8:53.20 (30.62)     9:23.71 (30.51)     9:52.78 (29.07)
  7 Iriondo, Hibai            19 Florida St-FL             NT  x10:18.34  
                  27.25       57.28 (30.03)     1:27.81 (30.53)     1:58.10 (30.29)
        2:29.05 (30.95)     3:00.00 (30.95)     3:31.13 (31.13)     4:02.34 (31.21)
        4:33.79 (31.45)     5:05.17 (31.38)     5:36.20 (31.03)     6:07.60 (31.40)
        6:38.80 (31.20)     7:10.21 (31.41)     7:41.67 (31.46)     8:13.10 (31.43)
        8:44.75 (31.65)     9:16.53 (31.78)     9:47.91 (31.38)    10:18.34 (30.43)
  8 Booth, Bob M              21 Fla. Atlantic-FG    10:37.06  x10:23.57  
                  27.22       56.86 (29.64)     1:27.13 (30.27)     1:57.70 (30.57)
        2:28.10 (30.40)     2:58.77 (30.67)     3:29.22 (30.45)     4:00.54 (31.32)
        4:31.97 (31.43)     5:03.35 (31.38)     5:34.81 (31.46)     6:06.51 (31.70)
        6:38.45 (31.94)     7:10.71 (32.26)     7:43.05 (32.34)     8:15.53 (32.48)
        8:47.76 (32.23)     9:20.07 (32.31)     9:52.19 (32.12)    10:23.57 (31.38)
  9 Erton, Erik T             18 Fla. Atlantic-FG          NT  x10:34.08  
                  27.21       57.81 (30.60)     1:29.18 (31.37)     2:00.95 (31.77)
        2:32.33 (31.38)     3:03.56 (31.23)     3:35.79 (32.23)     4:07.35 (31.56)
        4:39.39 (32.04)     5:11.15 (31.76)     5:43.54 (32.39)     6:16.06 (32.52)
        6:48.48 (32.42)     7:20.73 (32.25)     7:53.54 (32.81)     8:26.65 (33.11)
        8:59.69 (33.04)     9:31.71 (32.02)    10:03.47 (31.76)    10:34.08 (30.61)
 10 Gettino, Mark J           18 Fla. Atlantic-FG          NT  x10:40.77  
                  29.16     1:00.17 (31.01)     1:31.85 (31.68)     2:03.87 (32.02)
        2:35.67 (31.80)     3:07.72 (32.05)     3:39.73 (32.01)     4:12.03 (32.30)
        4:44.20 (32.17)     5:16.28 (32.08)     5:48.55 (32.27)     6:21.47 (32.92)
        6:53.88 (32.41)     7:26.40 (32.52)     7:58.95 (32.55)     8:31.57 (32.62)
        9:04.27 (32.70)     9:36.69 (32.42)    10:09.51 (32.82)    10:40.77 (31.26)
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Henkel, Julia K           19 Florida St-FL             NT    1:53.25  
                  26.70       55.28 (28.58)     1:24.17 (28.89)     1:53.25 (29.08)
  2 Oliver, Tiffany N         18 Florida St-FL             NT    1:54.11  
                  27.08       56.99 (29.91)     1:25.95 (28.96)     1:54.11 (28.16)
  3 Mills, Holly M            21 Florida St-FL             NT    1:54.46  
                  27.35       55.92 (28.57)     1:25.48 (29.56)     1:54.46 (28.98)
  4 Derr, Kayla               19 Florida Int'l-FG          NT    1:57.26  
                  27.22       56.49 (29.27)     1:26.49 (30.00)     1:57.26 (30.77)
  5 Torres, Vicnan            20 Florida Int'l-FG          NT    1:58.43  
                  27.81       57.92 (30.11)     1:27.83 (29.91)     1:58.43 (30.60)
  6 Sandlin, Casey M          19 Florida St-FL             NT   x1:58.51  
                  27.75       58.12 (30.37)     1:28.31 (30.19)     1:58.51 (30.20)
  7 Scraggs, Emily J          18 Fla. Atlantic-FG     1:57.25    1:59.45  
                  27.30       57.78 (30.48)     1:28.96 (31.18)     1:59.45 (30.49)
  8 Stevens, Kariann          20 Florida Int'l-FG          NT    2:00.73  
                  27.50       58.57 (31.07)     1:29.62 (31.05)     2:00.73 (31.11)
  9 Nowak, Michala N          19 Fla. Atlantic-FG     1:57.55    2:01.04  
                  27.77       57.85 (30.08)     1:29.38 (31.53)     2:01.04 (31.66)
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corbin, Adam C            21 Fla. Atlantic-FG     1:42.91    1:41.89  
                  24.25       50.42 (26.17)     1:16.33 (25.91)     1:41.89 (25.56)
  2 De Angulo, Mateo          20 Florida St-FL             NT    1:41.92  
                  24.15       49.86 (25.71)     1:15.99 (26.13)     1:41.92 (25.93)
  3 Bailey, Trice T           19 Florida St-FL             NT    1:45.88  
                  25.32       52.88 (27.56)     1:19.25 (26.37)     1:45.88 (26.63)
  4 Pendleton, Stephen P      21 Florida St-FL             NT    1:45.99  
                  24.20       50.80 (26.60)     1:18.15 (27.35)     1:45.99 (27.84)
  5 Van Zee, Jay J            21 Fla. Atlantic-FG     1:44.71    1:46.28  
                  24.92       51.83 (26.91)     1:19.08 (27.25)     1:46.28 (27.20)
  6 Taylor, Matt A            18 Florida St-FL             NT   x1:46.97  
                  24.80       51.37 (26.57)     1:19.25 (27.88)     1:46.97 (27.72)
  7 Carroll, Steven C         19 Fla. Atlantic-FG     1:42.88    1:47.79  
                  24.94       51.82 (26.88)     1:19.91 (28.09)     1:47.79 (27.88)
  8 Jackwin, Eric L           21 Fla. Atlantic-FG     1:45.44   x1:48.15  
                  25.00       52.17 (27.17)     1:20.47 (28.30)     1:48.15 (27.68)
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sarandos, Stephanie N     20 Florida St-FL             NT      57.16  
                  27.82       57.16 (29.34)                                        
  2 Hicks, Ashley N           18 Florida St-FL             NT      58.90  
                  28.70       58.90 (30.20)                                        
  3 Sneir, Danielle           21 Florida Int'l-FG          NT      59.68  
                  29.16       59.68 (30.52)                                        
  4 Lightbourn, McKayla M     18 Florida St-FL             NT      59.75  
                  29.20       59.75 (30.55)                                        
  5 Harris, Emily R           19 Florida St-FL             NT   x1:00.81  
                  29.93     1:00.81 (30.88)                                        
  6 Richie, Chelsea E         19 Fla. Atlantic-FG     1:00.22    1:02.08  
                  30.03     1:02.08 (32.05)                                        
  7 James, Elly               21 Florida Int'l-FG          NT    1:03.10  
                  30.79     1:03.10 (32.31)                                        
  8 Stevens, Alicia R         21 Fla. Atlantic-FG     1:02.63    1:03.15  
                  30.65     1:03.15 (32.50)                                        
  9 Pomerantz, Joanna         21 Florida Int'l-FG          NT    1:03.22  
                  30.90     1:03.22 (32.32)                                        
 10 Starke, Liz L             20 Fla. Atlantic-FG     1:02.50    1:03.76  
                  30.83     1:03.76 (32.93)                                        
 11 Richardson, Jordan J      19 Fla. Atlantic-FG          NT   x1:05.81  
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Morrison, Brad B          19 Florida St-FL             NT      52.21  
                  25.29       52.21 (26.92)                                        
  2 Griffith, Tyler J         21 Fla. Atlantic-FG       52.73      53.32  
                  26.09       53.32 (27.23)                                        
  3 Rudolf, David             23 Fla. Atlantic-FG       53.58      53.46  
                  26.03       53.46 (27.43)                                        
  4 Thomas, Mike V            18 Florida St-FL             NT      53.83  
                  26.55       53.83 (27.28)                                        
  5 Gunn, Ross R              19 Fla. Atlantic-FG       53.48      54.28  
                  26.30       54.28 (27.98)                                        
  6 Walsh, John W             18 Fla. Atlantic-FG       55.54     x55.61  
                  27.02       55.61 (28.59)                                        
  7 Swanbeck, Robert J        18 Florida St-FL             NT      57.19  
                  27.46       57.19 (29.73)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucz, Eszter              19 Fla. Atlantic-FG     1:06.15    1:04.54  
                  30.12     1:04.54 (34.42)                                        
  2 Polley, Kristine R        19 Florida St-FL             NT    1:07.07  
                  31.94     1:07.07 (35.13)                                        
  3 Sieron, Kendall J         18 Florida St-FL             NT    1:07.86  
                  31.74     1:07.86 (36.12)                                        
  4 Barrett, Jamie R          19 Florida St-FL             NT    1:08.11  
                  32.81     1:08.11 (35.30)                                        
  5 Pavlick, Erin             21 Florida Int'l-FG          NT    1:08.76  
                  32.46     1:08.76 (36.30)                                        
  6 Metka, Kristine           20 Florida Int'l-FG          NT    1:09.94  
                  33.17     1:09.94 (36.77)                                        
  7 Hersey, Erin M            20 Fla. Atlantic-FG     1:11.93    1:10.82  
                  33.65     1:10.82 (37.17)                                        
  8 Gargum, Nadia E           20 Fla. Atlantic-FG     1:12.27    1:11.41  
                  33.32     1:11.41 (38.09)                                        
  9 Torres, Katie A           18 Florida St-FL             NT   x1:11.77  
                  34.11     1:11.77 (37.66)                                        
 10 Morley, Nikki M           21 Fla. Atlantic-FG     1:18.03   x1:17.51  
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shead, Matt J             21 Florida St-FL             NT      58.03  
                  27.21       58.03 (30.82)                                        
  2 Pek, Csaba                20 Fla. Atlantic-FG          NT      58.84  
                  27.95       58.84 (30.89)                                        
  3 Forbes, Alan D            19 Fla. Atlantic-FG       59.26      59.08  
                  27.84       59.08 (31.24)                                        
  4 Hayes, Robby H            21 Florida St-FL             NT      59.89  
                  28.48       59.89 (31.41)                                        
  5 Harris, Taylor T          19 Florida St-FL             NT    1:03.05  
                  29.99     1:03.05 (33.06)                                        
  6 Gambrell, Jesse R         18 Fla. Atlantic-FG     1:02.79    1:03.51  
                  29.76     1:03.51 (33.75)                                        
  7 Geiger, Kyle N            18 Fla. Atlantic-FG     1:04.46   x1:03.79  
                  30.17     1:03.79 (33.62)                                        
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendry, C.J. J            22 Florida St-FL             NT    2:05.73  
                  26.99       58.33 (31.34)     1:31.39 (33.06)     2:05.73 (34.34)
  2 Henkel, Julia K           19 Florida St-FL             NT    2:08.08  
                  28.59     1:00.28 (31.69)     1:33.87 (33.59)     2:08.08 (34.21)
  3 Coleman, Katie A          19 Florida St-FL             NT    2:08.46  
                  29.33     1:01.67 (32.34)     1:34.99 (33.32)     2:08.46 (33.47)
  4 Bssire, Jessie R          19 Florida St-FL             NT   x2:09.46  
                  29.72     1:02.73 (33.01)     1:36.17 (33.44)     2:09.46 (33.29)
  5 Moreno, Melissa           18 Florida Int'l-FG          NT    2:09.50  
                  28.77     1:01.56 (32.79)     1:34.88 (33.32)     2:09.50 (34.62)
  6 Gonzalez, Allie M         18 Fla. Atlantic-FG     2:12.10    2:11.81  
                  30.24     1:03.34 (33.10)     1:37.41 (34.07)     2:11.81 (34.40)
  7 Rojas, Yesica             22 Florida Int'l-FG          NT    2:12.29  
                  29.37     1:02.86 (33.49)     1:38.29 (35.43)     2:12.29 (34.00)
  8 Ivanova, Anastasia V      18 Fla. Atlantic-FG     2:11.67    2:12.66  
                  29.79     1:02.44 (32.65)     1:37.19 (34.75)     2:12.66 (35.47)
  9 Kidd, Chelsie             18 Florida Int'l-FG          NT    2:14.00  
                  30.00     1:03.72 (33.72)     1:38.49 (34.77)     2:14.00 (35.51)
 10 Miller, Melissa M         21 Fla. Atlantic-FG     2:16.97    2:18.28  
                  29.97     1:04.08 (34.11)     1:40.27 (36.19)     2:18.28 (38.01)
 11 Garland, Jenn N           19 Fla. Atlantic-FG     2:20.41   x2:22.06  
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyen, Danny J           19 Florida St-FL             NT    1:52.59  
                  26.20       54.91 (28.71)     1:23.99 (29.08)     1:52.59 (28.60)
  2 Czarnecki, Mikolaj P      21 Fla. Atlantic-FG     1:52.06    1:52.77  
                  25.54       53.96 (28.42)     1:23.04 (29.08)     1:52.77 (29.73)
  3 Cox, Mark A               19 Florida St-FL             NT    1:55.58  
                  26.34       55.89 (29.55)     1:25.62 (29.73)     1:55.58 (29.96)
  4 Cruts, Chris R            21 Fla. Atlantic-FG     1:59.64    2:00.07  
                  27.39       57.60 (30.21)     1:27.87 (30.27)     2:00.07 (32.20)
  5 Aitken, Michael G         20 Florida St-FL             NT    2:01.47  
                  26.90       57.28 (30.38)     1:28.90 (31.62)     2:01.47 (32.57)
  6 Sell, Tyler R             18 Florida St-FL             NT   x2:02.44  
                  27.13       58.34 (31.21)     1:30.47 (32.13)     2:02.44 (31.97)
  7 Booth, Bob M              21 Fla. Atlantic-FG     2:02.97    2:04.57  
                  28.37       59.93 (31.56)     1:31.95 (32.02)     2:04.57 (32.62)
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Oliver, Tiffany N         18 Florida St-FL             NT      23.75  
  2 Selts, Brittany D         21 Florida St-FL             NT      23.95  
  3 Nyback, Jonna C           22 Fla. Atlantic-FG       24.38      25.10  
  4 McMahon, Sara E           19 Florida St-FL             NT      25.42  
  5 Grace, Kelly              19 Florida Int'l-FG          NT      25.47  
  6 Legro, Kristen N          20 Fla. Atlantic-FG       25.23      25.59  
  7 Smits, Kaitlin M          18 Fla. Atlantic-FG       25.02      25.67  
  8 Arasim, Haley K           18 Fla. Atlantic-FG       27.05     x25.82  
  9 Butler, Ashley J          18 Florida St-FL             NT     x25.89  
 10 Barker, Stephanie A       21 Fla. Atlantic-FG       26.30     x25.99  
 11 Boyd, Kelly               19 Florida Int'l-FG          NT      26.01  
 12 Foster, Caroline          20 Florida Int'l-FG          NT      26.42  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Weber, Mark A             20 Florida St-FL             NT      21.39  
  2 Williams, Eric S          20 Fla. Atlantic-FG       21.20      21.43  
  3 Bailey, Trice T           19 Florida St-FL             NT      21.84  
  4 Fermin, Anthony V         20 Fla. Atlantic-FG       21.94      21.90  
  5 Murray, Paul L            18 Florida St-FL             NT      22.11  
  6 Taylor, Matt A            18 Florida St-FL             NT     x22.67  
  7 Forte, Brian R            18 Fla. Atlantic-FG       22.96      23.25  
 
Event 15  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Adham, Katherine A        21 Florida St-FL             NT     311.25  
  2 Goodman, Kelsey D         19 Florida St-FL             NT     309.70  
  3 Beaupre, Sabrina         109 Florida Int'l-FG          NT     254.90  
  4 Rowland, Elysse K         21 Florida St-FL             NT     245.10  
  5 Young, Katrina N          19 Florida St-FL             NT    x232.20  
  6 Horner, Jacqueline        22 Florida St-FL             NT    x222.40  
  7 Buttler, Maegan           19 Fla. Atlantic-FG      241.80     221.55  
  8 Stinson, Jamie            19 Florida Int'l-FG          NT     203.30  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marzullo, Landon          22 Florida St-FL             NT     366.60  
  2 Neubacher, Mike J         23 Florida St-FL             NT     340.60  
  3 Neubacher, Tom J          19 Florida St-FL             NT     315.55  
  4 Horsley, Jordan D         22 Florida St-FL             NT    x304.00  
  5 Klein, Nick R             19 Florida St-FL             NT    x294.85  
  6 King, Ryan L                 Fla. Atlantic-FG      232.05     249.30  
  7 LeMon, Garret             20 Fla. Atlantic-FG      243.45     219.75  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Holly M            21 Florida St-FL             NT      52.97  
                  25.77       52.97 (27.20)                                        
  2 Wilson, Hannah C          18 Florida St-FL             NT      53.52  
                  25.95       53.52 (27.57)                                        
  3 Derr, Kayla               19 Florida Int'l-FG          NT      53.78  
                  26.15       53.78 (27.63)                                        
  4 Nyback, Jonna C           22 Fla. Atlantic-FG       52.66      54.03  
                  26.43       54.03 (27.60)                                        
  5 McMahon, Sara E           19 Florida St-FL             NT      54.92  
                  26.53       54.92 (28.39)                                        
  6 Scraggs, Emily J          18 Fla. Atlantic-FG       54.58      54.98  
                  26.54       54.98 (28.44)                                        
  7 Torres, Vicnan            20 Florida Int'l-FG          NT      55.02  
                  27.02       55.02 (28.00)                                        
  8 Butler, Ashley J          18 Florida St-FL             NT     x55.51  
                  27.09       55.51 (28.42)                                        
  9 Smits, Kaitlin M          18 Fla. Atlantic-FG       55.98      56.37  
                  26.81       56.37 (29.56)                                        
 10 Arasim, Haley K           18 Fla. Atlantic-FG       56.06     x56.45  
                  27.22       56.45 (29.23)                                        
 11 Barker, Stephanie A       21 Fla. Atlantic-FG       57.44     x56.53  
                  26.97       56.53 (29.56)                                        
 12 Foster, Caroline          20 Florida Int'l-FG          NT      56.61  
                  27.24       56.61 (29.37)                                        
 13 Legro, Kristen N          20 Fla. Atlantic-FG       56.09     x57.46  
                  27.51       57.46 (29.95)                                        
 14 Pruitt, Jessica M         18 Fla. Atlantic-FG       59.84     x58.25  
                  27.89       58.25 (30.36)                                        
 15 Richardson, Jordan J      19 Fla. Atlantic-FG          NT     x58.97  
                  28.39       58.97 (30.58)                                        
 16 Hersey, Erin M            20 Fla. Atlantic-FG          NT     x59.05  
                  28.32       59.05 (30.73)                                        
 17 Jarquin, Tisha            19 Fla. Atlantic-FG       59.18     x59.71  
                  28.53       59.71 (31.18)                                        
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bailey, Trice T           19 Florida St-FL             NT      47.02  
                  22.70       47.02 (24.32)                                        
  2 Shead, Matt J             21 Florida St-FL             NT      47.28  
                  22.63       47.28 (24.65)                                        
  3 Fermin, Anthony V         20 Fla. Atlantic-FG       48.02      47.94  
                  23.20       47.94 (24.74)                                        
  4 Walsh, John W             18 Fla. Atlantic-FG       48.29      48.24  
                  23.31       48.24 (24.93)                                        
  5 Griffith, Tyler J         21 Fla. Atlantic-FG       47.25      48.50  
                  23.57       48.50 (24.93)                                        
  6 Pendleton, Stephen P      21 Florida St-FL             NT      48.64  
                  23.44       48.64 (25.20)                                        
  7 Gunn, Ross R              19 Fla. Atlantic-FG       49.48     x48.69  
                  23.35       48.69 (25.34)                                        
  8 Murray, Paul L            18 Florida St-FL             NT     x50.25  
                  24.31       50.25 (25.94)                                        
  9 Forte, Brian R            18 Fla. Atlantic-FG       50.52     x51.52  
                  24.60       51.52 (26.92)                                        
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sabotin, Jessica R        19 Florida St-FL             NT    2:04.83  
                  29.76     1:01.37 (31.61)     1:33.23 (31.86)     2:04.83 (31.60)
  2 Smith, Caroline L         19 Florida St-FL             NT    2:06.45  
                  30.47     1:02.46 (31.99)     1:34.79 (32.33)     2:06.45 (31.66)
  3 Selts, Brittany D         21 Florida St-FL             NT    2:07.58  
                  29.45     1:01.86 (32.41)     1:34.81 (32.95)     2:07.58 (32.77)
  4 Harris, Emily R           19 Florida St-FL             NT   x2:08.61  
                  31.81     1:04.33 (32.52)     1:36.40 (32.07)     2:08.61 (32.21)
  5 Pomerantz, Joanna         21 Florida Int'l-FG          NT    2:12.35  
                  31.45     1:04.41 (32.96)     1:38.49 (34.08)     2:12.35 (33.86)
  6 James, Elly               21 Florida Int'l-FG          NT    2:12.81  
                  31.39     1:04.82 (33.43)     1:39.14 (34.32)     2:12.81 (33.67)
  7 Gonzalez, Allie M         18 Fla. Atlantic-FG     2:18.45    2:14.37  
                  32.21     1:06.10 (33.89)     1:40.77 (34.67)     2:14.37 (33.60)
  8 Richie, Chelsea E         19 Fla. Atlantic-FG     2:08.18    2:14.79  
                  31.19     1:05.01 (33.82)     1:39.97 (34.96)     2:14.79 (34.82)
  9 Stevens, Alicia R         21 Fla. Atlantic-FG     2:12.45    2:15.14  
                  32.26     1:06.04 (33.78)     1:40.21 (34.17)     2:15.14 (34.93)
 10 Lee, Jennifer             19 Florida Int'l-FG          NT    2:20.20  
                  33.01     1:07.64 (34.63)     1:43.94 (36.30)     2:20.20 (36.26)
 11 Starke, Liz L             20 Fla. Atlantic-FG     2:23.89   x2:20.72  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pek, Csaba                20 Fla. Atlantic-FG     1:52.55    1:54.13  
                  26.97       55.78 (28.81)     1:25.54 (29.76)     1:54.13 (28.59)
  2 Corbin, Adam C            21 Fla. Atlantic-FG     1:53.23    1:54.53  
                  27.92       57.11 (29.19)     1:26.16 (29.05)     1:54.53 (28.37)
  3 Rudolf, David             23 Fla. Atlantic-FG     1:55.34    1:55.41  
                  27.32       56.67 (29.35)     1:26.73 (30.06)     1:55.41 (28.68)
  4 Ball, Tyler J             19 Florida St-FL             NT    1:58.18  
                  28.53       58.62 (30.09)     1:28.74 (30.12)     1:58.18 (29.44)
  5 De Angulo, Mateo          20 Florida St-FL             NT    2:00.07  
                  28.87     1:00.29 (31.42)     1:30.55 (30.26)     2:00.07 (29.52)
  6 Carroll, Steven C         19 Fla. Atlantic-FG          NT   x2:04.23  
                  29.36     1:01.01 (31.65)     1:33.32 (32.31)     2:04.23 (30.91)
  7 Swanbeck, Robert J        18 Florida St-FL             NT    2:04.54  
                  28.41       59.39 (30.98)     1:31.71 (32.32)     2:04.54 (32.83)
  8 Cruts, Chris R            21 Fla. Atlantic-FG     2:05.23   x2:04.97  
                  29.70     1:01.40 (31.70)     1:33.21 (31.81)     2:04.97 (31.76)
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Polley, Kristine R        19 Florida St-FL             NT    2:21.48  
                  32.82     1:08.60 (35.78)     1:45.06 (36.46)     2:21.48 (36.42)
  2 Henkel, Julia K           19 Florida St-FL             NT    2:28.23  
                  34.11     1:11.92 (37.81)     1:50.38 (38.46)     2:28.23 (37.85)
  3 Sieron, Kendall J         18 Florida St-FL             NT    2:28.37  
                  33.28     1:10.82 (37.54)     1:49.26 (38.44)     2:28.37 (39.11)
  4 Pavlick, Erin             21 Florida Int'l-FG          NT    2:29.53  
                  33.22     1:11.23 (38.01)     1:50.01 (38.78)     2:29.53 (39.52)
  5 Metka, Kristine           20 Florida Int'l-FG          NT    2:30.04  
                  34.01     1:11.81 (37.80)     1:50.46 (38.65)     2:30.04 (39.58)
  6 Bssire, Jessie R          19 Florida St-FL             NT   x2:34.65  
                  35.48     1:15.00 (39.52)     1:54.85 (39.85)     2:34.65 (39.80)
  7 Gargum, Nadia E           20 Fla. Atlantic-FG     2:38.96    2:37.34  
                  34.26     1:13.85 (39.59)     1:55.62 (41.77)     2:37.34 (41.72)
  8 Smith, Kellye A           18 Fla. Atlantic-FG     2:35.16    2:37.43  
                  35.83     1:16.07 (40.24)     1:56.58 (40.51)     2:37.43 (40.85)
  9 Morley, Nikki M           21 Fla. Atlantic-FG     2:46.97    2:50.28  
                  38.29     1:21.02 (42.73)     2:04.91 (43.89)     2:50.28 (45.37)
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Forbes, Alan D            19 Fla. Atlantic-FG     2:10.31    2:10.08  
                  28.94     1:01.95 (33.01)     1:35.92 (33.97)     2:10.08 (34.16)
  2 Pena, Rafael E            21 Fla. Atlantic-FG     2:12.86    2:15.13  
                  30.92     1:05.50 (34.58)     1:39.93 (34.43)     2:15.13 (35.20)
  3 Thomas, Mike V            18 Florida St-FL             NT    2:16.27  
                  31.82     1:06.66 (34.84)     1:40.66 (34.00)     2:16.27 (35.61)
  4 Harris, Taylor T          19 Florida St-FL             NT    2:17.22  
                  30.62     1:04.89 (34.27)     1:40.74 (35.85)     2:17.22 (36.48)
  5 Gambrell, Jesse R         18 Fla. Atlantic-FG     2:20.58    2:24.81  
                  32.69     1:09.19 (36.50)     1:47.03 (37.84)     2:24.81 (37.78)
  6 Geiger, Kyle N            18 Fla. Atlantic-FG     2:19.04   x2:39.40  
                  31.75     1:06.98 (35.23)     1:43.63 (36.65)     2:39.40 (55.77)
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucz, Eszter              19 Fla. Atlantic-FG     4:55.75    4:59.31  
                  27.06       56.92 (29.86)     1:27.14 (30.22)     1:57.53 (30.39)
        2:27.81 (30.28)     2:57.89 (30.08)     3:28.07 (30.18)     3:58.49 (30.42)
        4:29.09 (30.60)     4:59.31 (30.22)                                        
  2 Sarandos, Stephanie N     20 Florida St-FL             NT    5:03.06  
                  27.61       58.00 (30.39)     1:28.91 (30.91)     2:00.15 (31.24)
        2:31.24 (31.09)     3:02.04 (30.80)     3:32.52 (30.48)     4:03.29 (30.77)
        4:33.30 (30.01)     5:03.06 (29.76)                                        
  3 Lightbourn, McKayla M     18 Florida St-FL             NT    5:05.60  
                  28.12       58.31 (30.19)     1:29.43 (31.12)     2:00.54 (31.11)
        2:31.85 (31.31)     3:02.77 (30.92)     3:33.73 (30.96)     4:04.60 (30.87)
        4:35.43 (30.83)     5:05.60 (30.17)                                        
  4 Barrett, Jamie R          19 Florida St-FL             NT    5:09.87  
                  28.87     1:00.60 (31.73)     1:32.18 (31.58)     2:03.56 (31.38)
        2:35.03 (31.47)     3:06.30 (31.27)     3:37.37 (31.07)     4:08.45 (31.08)
        4:39.77 (31.32)     5:09.87 (30.10)                                        
  5 Hicks, Ashley N           18 Florida St-FL             NT   x5:13.26  
                  28.36       59.49 (31.13)     1:30.92 (31.43)     2:02.61 (31.69)
        2:33.99 (31.38)     3:05.74 (31.75)     3:37.68 (31.94)     4:10.24 (32.56)
        4:42.19 (31.95)     5:13.26 (31.07)                                        
  6 Quinn, Colleen            18 Florida Int'l-FG          NT    5:13.54  
                  28.66     1:00.22 (31.56)     1:31.90 (31.68)     2:03.96 (32.06)
        2:35.84 (31.88)     3:07.45 (31.61)     3:39.18 (31.73)     4:10.44 (31.26)
        4:42.15 (31.71)     5:13.54 (31.39)                                        
  7 Boucher, Mary             18 Florida Int'l-FG          NT    5:15.13  
                  28.65       59.88 (31.23)     1:31.79 (31.91)     2:03.50 (31.71)
        2:35.31 (31.81)     3:07.22 (31.91)     3:39.38 (32.16)     4:11.16 (31.78)
        4:43.12 (31.96)     5:15.13 (32.01)                                        
  8 Nowak, Michala N          19 Fla. Atlantic-FG          NT    5:24.46  
                  29.42     1:01.05 (31.63)     1:33.53 (32.48)     2:06.48 (32.95)
        2:39.12 (32.64)     3:12.13 (33.01)     3:45.17 (33.04)     4:18.44 (33.27)
        4:51.69 (33.25)     5:24.46 (32.77)                                        
  9 Onstott, Chelsea L        18 Fla. Atlantic-FG     5:32.16    5:26.04  
                  29.78     1:02.17 (32.39)     1:34.86 (32.69)     2:07.77 (32.91)
        2:41.05 (33.28)     3:13.91 (32.86)     3:47.73 (33.82)     4:21.47 (33.74)
        4:54.88 (33.41)     5:26.04 (31.16)                                        
 10 Moreno, Vanessa           18 Florida Int'l-FG          NT    5:26.12  
                  29.53     1:02.24 (32.71)     1:35.19 (32.95)     2:08.76 (33.57)
        2:42.11 (33.35)     3:15.83 (33.72)     3:48.37 (32.54)     4:21.48 (33.11)
        4:54.19 (32.71)     5:26.12 (31.93)                                        
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deedrick, Jack T          18 Florida St-FL             NT    4:43.39  
                  26.26       55.05 (28.79)     1:24.53 (29.48)     1:54.31 (29.78)
        2:22.96 (28.65)     2:52.31 (29.35)     3:20.80 (28.49)     3:49.15 (28.35)
        4:16.62 (27.47)     4:43.39 (26.77)                                        
  2 Lowe, Trevor A            22 Fla. Atlantic-FG     4:45.11    4:47.17  
                  26.76       56.34 (29.58)     1:25.53 (29.19)     1:54.57 (29.04)
        2:23.44 (28.87)     2:52.43 (28.99)     3:21.66 (29.23)     3:50.54 (28.88)
        4:19.45 (28.91)     4:47.17 (27.72)                                        
  3 Van Zee, Jay J            21 Fla. Atlantic-FG     4:49.49    4:48.29  
                  26.32       55.67 (29.35)     1:25.30 (29.63)     1:54.82 (29.52)
        2:23.83 (29.01)     2:52.44 (28.61)     3:21.23 (28.79)     3:50.65 (29.42)
        4:20.24 (29.59)     4:48.29 (28.05)                                        
  4 Morrison, Brad B          19 Florida St-FL             NT    4:48.65  
                  25.96       55.02 (29.06)     1:24.56 (29.54)     1:54.22 (29.66)
        2:23.30 (29.08)     2:52.43 (29.13)     3:21.94 (29.51)     3:51.57 (29.63)
        4:20.48 (28.91)     4:48.65 (28.17)                                        
  5 Shimansky, Michael G      21 Fla. Atlantic-FG     4:44.08    4:49.84  
                  27.13       55.83 (28.70)     1:25.19 (29.36)     1:54.69 (29.50)
        2:23.90 (29.21)     2:53.19 (29.29)     3:22.50 (29.31)     3:51.82 (29.32)
        4:21.08 (29.26)     4:49.84 (28.76)                                        
  6 Jackwin, Eric L           21 Fla. Atlantic-FG     4:51.24   x4:52.00  
                  26.53       56.07 (29.54)     1:26.29 (30.22)     1:56.19 (29.90)
        2:25.37 (29.18)     2:54.65 (29.28)     3:24.41 (29.76)     3:54.04 (29.63)
        4:23.28 (29.24)     4:52.00 (28.72)                                        
  7 Iriondo, Hibai            19 Florida St-FL             NT    4:56.96  
                  26.41       56.03 (29.62)     1:26.28 (30.25)     1:56.48 (30.20)
        2:26.70 (30.22)     2:57.02 (30.32)     3:27.07 (30.05)     3:57.59 (30.52)
        4:27.89 (30.30)     4:56.96 (29.07)                                        
  8 Erton, Erik T             18 Fla. Atlantic-FG     5:05.56   x5:07.97  
                  27.38       58.02 (30.64)     1:29.19 (31.17)     2:01.02 (31.83)
        2:32.92 (31.90)     3:04.72 (31.80)     3:35.71 (30.99)     4:07.20 (31.49)
        4:38.97 (31.77)     5:07.97 (29.00)                                        
  9 Gettino, Mark J           18 Fla. Atlantic-FG     5:08.04   x5:08.98  
                  28.26       58.06 (29.80)     1:28.50 (30.44)     1:59.31 (30.81)
        2:31.01 (31.70)     3:02.98 (31.97)     3:35.01 (32.03)     4:07.02 (32.01)
        4:38.88 (31.86)     5:08.98 (30.10)                                        
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hendry, C.J. J            22 Florida St-FL             NT      57.65  
                  27.11       57.65 (30.54)                                        
  2 Coleman, Katie A          19 Florida St-FL             NT      59.45  
                  28.18       59.45 (31.27)                                        
  3 Ivanova, Anastasia V      18 Fla. Atlantic-FG     1:00.35      59.86  
                  28.07       59.86 (31.79)                                        
  4 Rojas, Yesica             22 Florida Int'l-FG          NT    1:00.08  
                  28.26     1:00.08 (31.82)                                        
  5 Kidd, Chelsie             18 Florida Int'l-FG          NT    1:00.09  
                  28.08     1:00.09 (32.01)                                        
  6 Nyback, Jonna C           22 Fla. Atlantic-FG     1:00.33    1:00.54  
                  28.55     1:00.54 (31.99)                                        
  7 Stevens, Kariann          20 Florida Int'l-FG          NT    1:00.80  
                  28.51     1:00.80 (32.29)                                        
  8 Sandlin, Casey M          19 Florida St-FL             NT    1:01.03  
                  28.46     1:01.03 (32.57)                                        
  9 Richardson, Jordan J      19 Fla. Atlantic-FG     1:01.78    1:01.73  
                  29.42     1:01.73 (32.31)                                        
 10 Barker, Stephanie A       21 Fla. Atlantic-FG     1:01.15   x1:01.88  
                  28.98     1:01.88 (32.90)                                        
 11 Miller, Melissa M         21 Fla. Atlantic-FG     1:02.52   x1:02.25  
                  29.20     1:02.25 (33.05)                                        
 12 Torres, Katie A           18 Florida St-FL             NT   x1:02.29  
                  29.31     1:02.29 (32.98)                                        
 13 Boyd, Kelly               19 Florida Int'l-FG          NT   x1:03.20  
                  29.52     1:03.20 (33.68)                                        
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shead, Matt J             21 Florida St-FL             NT      51.12  
                  23.96       51.12 (27.16)                                        
  2 Czarnecki, Mikolaj P      21 Fla. Atlantic-FG       51.28      51.81  
                  24.49       51.81 (27.32)                                        
  3 Williams, Eric S          20 Fla. Atlantic-FG       51.23      52.48  
                  24.38       52.48 (28.10)                                        
  4 Cox, Mark A               19 Florida St-FL             NT      52.67  
                  25.04       52.67 (27.63)                                        
  5 Griffith, Tyler J         21 Fla. Atlantic-FG       52.54      53.36  
                  24.70       53.36 (28.66)                                        
  6 Rudolf, David             23 Fla. Atlantic-FG       53.58     x53.81  
                  25.13       53.81 (28.68)                                        
  7 Weber, Mark A             20 Florida St-FL             NT      54.06  
                  25.18       54.06 (28.88)                                        
  8 Walsh, John W             18 Fla. Atlantic-FG       55.15     x54.61  
                  25.24       54.61 (29.37)                                        
  9 Aitken, Michael G         20 Florida St-FL             NT     x55.16  
                  25.67       55.16 (29.49)                                        
 10 Gunn, Ross R              19 Fla. Atlantic-FG          NT     x56.70  
                  26.29       56.70 (30.41)                                        
 
Event 27  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Kelsey D         19 Florida St-FL             NT     285.55  
  2 Adham, Katherine A        21 Florida St-FL             NT     281.45  
  3 Beaupre, Sabrina         109 Florida Int'l-FG          NT     263.40  
  4 Buttler, Maegan           19 Fla. Atlantic-FG      193.35     225.70  
  5 Young, Katrina N          19 Florida St-FL             NT     220.70  
  6 Stinson, Jamie            19 Florida Int'l-FG          NT     219.35  
  7 Rowland, Elysse K         21 Florida St-FL             NT    x217.45  
  8 Horner, Jacqueline        22 Florida St-FL             NT    x217.35  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Neubacher, Mike J         23 Florida St-FL             NT     363.30  
  2 Neubacher, Tom J          19 Florida St-FL             NT     354.60  
  3 Marzullo, Landon          22 Florida St-FL             NT     333.45  
  4 Horsley, Jordan D         22 Florida St-FL             NT    x309.00  
  5 Klein, Nick R             19 Florida St-FL             NT    x293.00  
  6 LeMon, Garret             20 Fla. Atlantic-FG      219.30     196.35  
  7 King, Ryan L                 Fla. Atlantic-FG      222.65     152.40  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bucz, Eszter              19 Fla. Atlantic-FG          NT    4:27.66  
                  28.59     1:01.36 (32.77)     1:35.81 (34.45)     2:09.84 (34.03)
        2:47.00 (37.16)     3:25.09 (38.09)     3:56.65 (31.56)     4:27.66 (31.01)
  2 Smith, Caroline L         19 Florida St-FL             NT    4:34.39  
                  29.62     1:03.16 (33.54)     1:37.75 (34.59)     2:11.90 (34.15)
        2:51.82 (39.92)     3:32.67 (40.85)     4:03.98 (31.31)     4:34.39 (30.41)
  3 Broadbent, Charlotte E    19 Florida St-FL             NT    4:37.42  
                  29.95     1:04.63 (34.68)     1:40.14 (35.51)     2:14.47 (34.33)
        2:54.50 (40.03)     3:35.29 (40.79)     4:06.69 (31.40)     4:37.42 (30.73)
  4 Bssire, Jessie R          19 Florida St-FL             NT    4:38.02  
                  29.92     1:04.10 (34.18)     1:40.61 (36.51)     2:16.08 (35.47)
        2:56.37 (40.29)     3:36.39 (40.02)     4:08.14 (31.75)     4:38.02 (29.88)
  5 Allison, Corey E          20 Florida St-FL             NT   x4:38.06  
                  30.42     1:05.06 (34.64)     1:40.53 (35.47)     2:14.68 (34.15)
        2:55.10 (40.42)     3:35.61 (40.51)     4:07.56 (31.95)     4:38.06 (30.50)
  6 Onstott, Chelsea L        18 Fla. Atlantic-FG          NT    4:42.20  
                  30.57     1:05.85 (35.28)     1:40.89 (35.04)     2:15.95 (35.06)
        2:56.20 (40.25)     3:37.16 (40.96)     4:10.46 (33.30)     4:42.20 (31.74)
  7 Rojas, Yesica             22 Florida Int'l-FG          NT    4:48.97  
                  29.56     1:03.53 (33.97)     1:41.02 (37.49)     2:17.62 (36.60)
        3:00.09 (42.47)     3:42.25 (42.16)     4:15.98 (33.73)     4:48.97 (32.99)
  8 Stevens, Alicia R         21 Fla. Atlantic-FG          NT    4:51.41  
                  32.99     1:10.07 (37.08)     1:46.72 (36.65)     2:22.82 (36.10)
        3:04.29 (41.47)     3:45.87 (41.58)     4:19.46 (33.59)     4:51.41 (31.95)
  9 Metka, Kristine           20 Florida Int'l-FG          NT    4:51.90  
                  30.16     1:05.64 (35.48)     1:44.82 (39.18)     2:23.25 (38.43)
        3:03.51 (40.26)     3:45.10 (41.59)     4:19.63 (34.53)     4:51.90 (32.27)
 10 Moreno, Melissa           18 Florida Int'l-FG          NT    4:59.50  
                  30.16     1:04.11 (33.95)     1:44.45 (40.34)     2:24.54 (40.09)
        3:07.34 (42.80)     3:50.36 (43.02)     4:24.95 (34.59)     4:59.50 (34.55)
 11 Garland, Jenn N           19 Fla. Atlantic-FG          NT   x5:09.30  
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Corbin, Adam              21 Fla. Atlantic-FG          NT    4:02.74  
                  27.03       57.93 (30.90)     1:29.64 (31.71)     1:59.80 (30.16)
        2:34.07 (34.27)     3:08.10 (34.03)     3:36.11 (28.01)     4:02.74 (26.63)
  2 Pek, Csaba                20 Fla. Atlantic-FG          NT    4:03.25  
                  26.29       56.63 (30.34)     1:27.67 (31.04)     1:57.45 (29.78)
        2:32.30 (34.85)     3:07.32 (35.02)     3:36.43 (29.11)     4:03.25 (26.82)
  3 Thomas, Mike V            18 Florida St-FL             NT    4:08.02  
                  27.60       57.64 (30.04)     1:29.11 (31.47)     1:59.22 (30.11)
        2:35.26 (36.04)     3:11.60 (36.34)     3:40.45 (28.85)     4:08.02 (27.57)
  4 Hayes, Robby H            21 Florida St-FL             NT    4:10.31  
                  26.79       56.81 (30.02)     1:29.20 (32.39)     2:01.63 (32.43)
        2:37.46 (35.83)     3:13.82 (36.36)     3:42.94 (29.12)     4:10.31 (27.37)
  5 Nguyen, Danny J           19 Florida St-FL             NT    4:13.73  
                  26.85       56.71 (29.86)     1:29.63 (32.92)     2:02.22 (32.59)
        2:39.01 (36.79)     3:15.79 (36.78)     3:45.02 (29.23)     4:13.73 (28.71)
  6 Ball, Tyler J             19 Florida St-FL             NT   x4:15.14  
                  26.97       58.13 (31.16)     1:30.20 (32.07)     2:01.53 (31.33)
        2:39.08 (37.55)     3:16.66 (37.58)     3:46.16 (29.50)     4:15.14 (28.98)
  7 Pena, Rafael E            21 Fla. Atlantic-FG          NT    4:19.35  
                  27.71       58.89 (31.18)     1:34.10 (35.21)     2:09.33 (35.23)
        2:44.45 (35.12)     3:19.97 (35.52)     3:49.62 (29.65)     4:19.35 (29.73)
  8 Cruts, Chris R            21 Fla. Atlantic-FG          NT   x4:25.59  
                  27.78       59.21 (31.43)     1:32.37 (33.16)     2:06.19 (33.82)
        2:44.69 (38.50)     3:23.85 (39.16)     3:54.59 (30.74)     4:25.59 (31.00)
  9 Booth, Bob M              21 Fla. Atlantic-FG          NT   x4:37.26  
                  28.07       59.58 (31.51)     1:37.06 (37.48)     2:13.17 (36.11)
        2:53.43 (40.26)     3:33.21 (39.78)     4:05.63 (32.42)     4:37.26 (31.63)
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida State University-FL  'A'                       NT    1:36.24  
     1) Oliver, Tiffany N 18            2) Selts, Brittany D 21           
     3) Hendry, C.J. J 22               4) Mills, Holly M 21              
                  23.92       47.67 (23.75)     1:11.96 (24.29)     1:36.24 (24.28)
  2 Florida State University-FL  'C'                       NT    1:40.17  
     1) Hicks, Ashley N 18              2) McMahon, Sara E 19             
     3) Lightbourn, McKayla M 18        4) Sabotin, Jessica R 19          
                  26.21       51.00 (24.79)     1:15.89 (24.89)     1:40.17 (24.28)
  3 Florida State University-FL  'B'                       NT   x1:40.72  
     1) Sarandos, Stephanie N 20        2) Wilson, Hannah C 18            
     3) Sandlin, Casey M 19             4) Henkel, Julia K 19             
                  25.16       50.24 (25.08)     1:15.87 (25.63)     1:40.72 (24.85)
  4 Florida International Universi-FG  'A'                 NT    1:40.90  
     1) Grace, Kelly 19                 2) Derr, Kayla 19                 
     3) Torres, Vicnan 20               4) Kidd, Chelsie 18               
                  25.43       50.38 (24.95)     1:15.76 (25.38)     1:40.90 (25.14)
  5 Florida Atlantic University-FG  'A'               1:39.38    1:41.55  
     1) Richie, Chelsea E 19            2) Smits, Kaitlin M 18            
     3) Scraggs, Emily J 18             4) Legro, Kristen N 20            
                  26.19       51.17 (24.98)     1:16.66 (25.49)     1:41.55 (24.89)
  6 Florida State University-FL  'D'                       NT   x1:42.60  
     1) Butler, Ashley J 18             2) Polley, Kristine R 19          
     3) Barrett, Jamie R 19             4) Torres, Katie A 18             
                  25.90       51.53 (25.63)     1:16.83 (25.30)     1:42.60 (25.77)
  7 Florida International Universi-FG  'B'                 NT    1:42.93  
     1) Stevens, Kariann 20             2) Foster, Caroline 20            
     3) Boyd, Kelly 19                  4) James, Elly 21                 
                  25.51       51.24 (25.73)     1:17.06 (25.82)     1:42.93 (25.87)
  8 Florida Atlantic University-FG  'B'                    NT    1:44.37  
     1) Hersey, Erin M 20               2) Nowak, Michala N 19            
     3) Miller, Melissa M 21            4) Starke, Liz L 20               
                  26.22       52.75 (26.53)     1:18.92 (26.17)     1:44.37 (25.45)
  9 Florida Atlantic University-FG  'C'                    NT   x1:45.26  
     1) Gonzalez, Allie M 18            2) Gargum, Nadia E 20             
     3) Pruitt, Jessica M 18            4) Arasim, Haley K 18             
                  26.77       53.45 (26.68)     1:19.95 (26.50)     1:45.26 (25.31)
 10 Florida Atlantic University-FG  'D'                    NT   x1:49.79  
     1) Ivanova, Anastasia V 18         2) Jarquin, Tisha 19              
     3) Morley, Nikki M 21              4) Smith, Kellye A 18             
                  25.81       52.82 (27.01)     1:21.58 (28.76)     1:49.79 (28.21)
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Florida Atlantic University-FG  'A'               1:25.13    1:26.06  
     1) Fermin, Anthony V 20            2) Walsh, John W 18               
     3) Williams, Eric S 20             4) Czarnecki, Mikolaj P 21        
                  21.69       43.21 (21.52)     1:04.55 (21.34)     1:26.06 (21.51)
  2 Florida State University-FL  'A'                       NT    1:26.31  
     1) Weber, Mark A 20                2) Bailey, Trice T 19             
     3) Murray, Paul L 18               4) Taylor, Matt A 18              
                  21.57       42.73 (21.16)     1:04.50 (21.77)     1:26.31 (21.81)
  3 Florida State University-FL  'B'                       NT    1:29.18  
     1) De Angulo, Mateo 20             2) Swanbeck, Robert J 18          
     3) Sell, Tyler R 18                4) Pendleton, Stephen P 21        
                  22.59       45.04 (22.45)     1:07.76 (22.72)     1:29.18 (21.42)
  4 Florida Atlantic University-FG  'B'                    NT    1:29.76  
     1) Carroll, Steven C 19            2) Forbes, Alan D 19              
     3) Jackwin, Eric L 21              4) Van Zee, Jay J 21              
                  23.31       45.27 (21.96)     1:07.87 (22.60)     1:29.76 (21.89)
  5 Florida State University-FL  'C'                       NT   x1:31.97  
     1) Morrison, Brad B 19             2) Harris, Taylor T 19            
     3) Cox, Mark A 19                  4) Aitken, Michael G 20           
                  22.91       46.28 (23.37)     1:08.89 (22.61)     1:31.97 (23.08)
  6 Florida State University-FL  'D'                       NT   x1:32.90  
     1) Deedrick, Jack T 18             2) Iriondo, Hibai 19              
     3) Thomas, Mike V 18               4) Ball, Tyler J 19               
                  23.11       46.48 (23.37)     1:09.60 (23.12)     1:32.90 (23.30)
  7 Florida Atlantic University-FG  'C'                    NT   x1:37.00  
     1) Forte, Brian R 18               2) Geiger, Kyle N 18              
     3) Lowe, Trevor A 22               4) Shimansky, Michael G 21        
                  24.01       47.63 (23.62)     1:12.13 (24.50)     1:37.00 (24.87)
  8 Florida Atlantic University-FG  'D'                    NT   x1:38.43  
     1) Booth, Bob M 21                 2) Erton, Erik T 18               
     3) Gambrell, Jesse R 18            4) Gettino, Mark J 18             
                  24.53       49.25 (24.72)     1:13.85 (24.60)     1:38.43 (24.58)

Digital Guide

Shop Now

at the Official
Online Store

    Rotating image Multimedia Guide
    Printroom Photos Memorabilia
    FSU on YouTube