Rotating image8
1999 Tallahassee Democrat Florida St. Invite Results



Friday, March 12 (at New Messer and Lady Seminole Field)

          FIELD 10                   FIELD 9                         FIELD 8                           FIELD 7                   LADY SEMINOLE
11:00 am  ********                  Miami-OH vs. UVA                W. Illinois vs. Furman             FAU vs. G.Southern       Kansas vs. C. Michigan 
                                       0           6                      2           1                   8         1                  0         2
                                  
1:00 pm   Ga. St. vs. N. Iowa       Ole Miss vs. UVA                R. Morris vs.  Georgia             FAU vs. Iowa St.         UMass vs. Marshall
             2           4             0          1                       2           1                  3          1                  4         0

3:00 pm Penn St. vs. Ga. St. C. Mich. vs. Va. Tech Toledo vs. Furman G. Southern vs. MD Fresno St. vs. Miami-OH 4 3 4 0 9 3 3 5 10 0

5:00 pm N. Iowa vs. Princeton Kansas vs. FAMU Marshall vs. Georgia UMass vs. R. Morris Fla. State vs. W. Illinois 7 2 10 2 0 3 6 2 0 1

7:00 pm Princeton vs. Penn St. Va. Tech vs. FAMU Fresno St. vs. Ole Miss Iowa St. vs. MD Fla. State vs. Toledo 4 5 3 1 5 2 0 3 9 1 Saturday, March 13 (at New Messer and Lady Seminole Field) FIELD 10 FIELD 9 FIELD 8 FIELD 7 LADY SEMINOLE 9:00 am Ole Miss vs. Miami-OH MD vs. FAU *********** *********** *********** 10:00 am *********** *********** UGA vs. UMass Kansas vs. Va. Tech Penn St. vs. N. Iowa 11:00 am Toledo vs. W. Illinois Marshall vs. R. Morris *********** *********** *********** 12:00 pm *********** *********** UVA vs. Fresno St. Fla. St. vs. Furman Princeton vs. Ga. St. 1:00 pm FAMU vs. C. Michigan Iowa St. vs. G. Southern *********** *********** *********** 3:00 pm BRONZE #4 BRONZE #3 BRONZE #2 BRONZE #1 *********** 5:00 pm SILVER #4 SILVER #3 SILVER #2 SILVER #1 *********** 7:00 pm GOLD #4 GOLD #3 GOLD #2 GOLD #1 ***********

Sunday, March 14

at Old Messer
            FIELD 1              FIELD 2            FIELD 3         FIELD 4 
10:00 am    BRONZE               BRONZE             ***********     ***********
            CONSOLATION 1        CONSOLATION 2           

12:00 pm SILVER SILVER *********** *********** CONSOLATION 1 CONSOLATION 2

at New Messer
 
            FIELD 7               FIELD 8            FIELD 9         FIELD 10    
10:00 am    SILVER                SILVER             BRONZE          BRONZE
            WINNERS 1             WINNERS 2          WINNERS 1       WINNERS 2   

12:00 pm SILVER GOLD BRONZE GOLD CHAMPIONSHIP CONSOLATION 1 CHAMPIONSHIP CONSOLATION 2

at Lady Seminole
10:00 am    GOLD    
            WINNERS 1           

12:00 pm GOLD WINNERS 2

2:00 pm GOLD CHAMPIONSHIP


Digital Guide

Shop Now

at the Official
Online Store

    Rotating image Multimedia Guide
    Printroom Photos Memorabilia
    FSU on YouTube