Rotating image8
FSU Relays Results (Day Four)

March 20, 2004

Recap

Licensed to Half-Mile Timing & Data - Contractor License
                                       Hy-Tek's Meet Manager 5/19/2004 04:32 PM
                   2004 FSU Relays - 3/17/2004 to 3/20/2004
                                  Tallahassee
                                    Results

Event 1 Women Heptathlon Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 McNaney, Danielle Liberty U. 5235 2 Mitchell, Kellie Georgia Southern 4953 3 McCoy, Jennifer Ball State 4945 4 Faber, Kelly Louisville 4886 5 Lane, Deanna Florida State 4874 6 Showell, Aajah Louisville 4459 7 Goudeau, Anna Liberty U. 3816 8 Valville, Darah Florida A&M 3788 9 Peterson, Cicely Florida A&M 3704 10 Purcell, Kate Florida State 3516 11 Hampshire, Kelly Florida A&M 1870

Event 2 Men Decathlon Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Mason, Marion Unattached 6699 2 Crawford, Jordan Liberty U. 6556 3 Dakoski, Kayne Unattached 6543 4 Pettyjohn, Todd Unattached 5930 5 Frith, Matt Unattached 5321 6 Perriman, Brett Florida A&M 5154 7 Bautel, Andrew Florida State 3460

Event 3 Women Hammer Throw Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Gilreath, Erin Nyac 68.57m 225-00 2 Wynn, Jennifer University of Fl 50.04m 164-02 3 Kinney, Amanda Florida State 49.35m 161-11 4 Cooper, Sara University of Fl 48.52m 159-02 5 Ekeroma, Scarlett University of Fl 47.69m 156-05 6 Thomas, Rian Ucf 46.94m 154-00 7 Kidd, Julia Ball State 46.75m 153-04 8 Campbell, Heather MidAmerica Nazar 46.32m 152-00 9 Kennedy, Tara Michigan 44.15m 144-10 10 Sutterfield, Caitlyn Liberty U. 43.51m 142-09 11 Jovanovski, Liz Ucf 42.73m 140-02 12 Tolsma, Brenda Liberty U. 42.48m 139-04 13 Notarfrancisco, Tiffany Ball State 42.02m 137-10 14 Bicknell, Amy Michigan 41.90m 137-06 15 Greeson, Emily Georgia Southern 41.72m 136-10 16 Barbour, Jamie Michigan 41.48m 136-01 17 Baker, Anna Ucf 38.54m 126-05 18 Slocumb, Nikki Georgia Southern 38.18m 125-03 19 Lightfoot, Shaletha Georgia Southern 37.13m 121-10 20 Maynard, Bridgette Michigan 36.12m 118-06 21 Tyler, Tracy Liberty U. 33.66m 110-05 22 Nelson, Lindsey Florida State 32.51m 106-08 -- Norwood, Markaysa Georgia Southern FOUL -- Roebuck, Tiffany Ucf FOUL -- Collins, Cara Ball State FOUL

Event 4 Men Hammer Throw Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Emperator, Antonio University of Fl 55.54m 182-03 2 Diakos, Andrew Florida State 54.50m 178-10 3 Cleaver, Kyle Ball State 53.44m 175-04 4 McIntyre, Ryan University of Fl 52.59m 172-06 5 Holley, Brian Florida State 50.79m 166-08 6 Carey, Brandon South Florida 50.04m 164-02 -- Fennel, Robert South Florida FOUL -- McHugh, Chris Michigan FOUL -- Gillingham, Jeremy Ball State FOUL -- Chihoski, Jonathan Georgia Tech FOUL -- Barnett, Austin University of Fl FOUL -- Potter, Nate Umass Lowell FOUL -- Biggins, Tyler Liberty U. FOUL

Event 5 Women Discus Throw Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Varga, Ildiko Kentucky 52.98m 173-10 2 Octavien, Dayana South Florida 51.92m 170-04 3 Bickett, Melissa Michigan 49.69m 163-00 4 Parker, Simone Georgia Tech 49.15m 161-03 5 Guzman, Gennessa Kentucky 47.98m 157-05 6 Nelson, Lindsey Florida State 47.07m 154-05 7 Jones, Danee Missouri Souther 45.65m 149-09 8 Lonergan, Molly Kentucky 44.28m 145-03 9 Brewer, Chandra South Florida 43.83m 143-09 -- Madere, Dore Georgia Tech FOUL -- Sherrell, Shonna Missouri Souther FOUL

Event 6 Men Discus Throw Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Johnson, Garrett Unattached 52.66m 172-09 2 Tzouanakis, Tony Kentucky 51.55m 169-01 3 Fryman, Andy Kentucky 49.83m 163-06 4 McIntyre, Ryan University of Fl 49.32m 161-10 5 Johnson, Marqus Florida State 48.28m 158-05 6 Long, Steven University of Fl 47.73m 156-07 7 Hoffman, Jeff University of Fl 47.53m 155-11 8 Diakos, Andrew Florida State 46.87m 153-09 -- Cleaver, Kyle Ball State FOUL -- Fennel, Robert South Florida FOUL -- Gillingham, Jeremy Ball State FOUL -- Miller, Andrew Ball State FOUL -- Seaborn, Bryan Florida A&M FOUL -- Theriac, Jet University of Fl FOUL -- Sion, Zeb Georgia Tech FOUL -- Spillman, Jonathan Georgia Tech FOUL -- Biggins, Tyler Liberty U. FOUL -- Carey, Brandon South Florida FOUL -- Musser, Andrew Liberty U. FOUL

Event 7 Women Discus Throw Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Nelson, Lindsey Florida State 45.63m 149-08 2 Roebuck, Tiffany Ucf 43.28m 142-00 3 Lightfoot, Shaletha Georgia Southern 43.14m 141-06 4 Kennedy, Tara Michigan 42.81m 140-05 5 Barbour, Jamie Michigan 42.15m 138-03 6 Hamer, Stephanie Ball State 40.91m 134-03 7 Baker, Anna Ucf 40.90m 134-02 8 Maynard, Bridgette Michigan 40.66m 133-05 9 Stallings, Taylar South Florida 39.20m 128-07 10 Aaland, Maggie Minot State 39.01m 128-00 11 Bicknell, Amy Michigan 38.72m 127-00 12 Sutterfield, Caitlyn Liberty U. 38.53m 126-05 13 Kinney, Amanda Florida State 37.65m 123-06 14 Jovanovski, Liz Ucf 36.95m 121-03 15 Tyler, Tracy Liberty U. 36.44m 119-07 16 Slocumb, Nikki Georgia Southern 36.35m 119-03 17 Michael, Chelsea Missouri Souther 36.19m 118-09 18 Northern, Alycia Florida A&M 36.13m 118-06 19 Minnifield, Jamila Georgia Southern 35.75m 117-03 20 Norwood, Markaysa Georgia Southern 35.58m 116-09 21 Jeffers, Stephanie Jacksonville 35.53m 116-07 22 Bibbs, Tyree Unattached 34.70m 113-10 23 Campbell, Heather MidAmerica Nazar 34.02m 111-07 24 Greeson, Emily Georgia Southern 33.90m 111-03 25 McGriff, April Florida A&M 32.13m 105-05 26 Phillips, Erica Florida State 29.92m 98-02 27 Fields, Alana Florida A&M 29.64m 97-03 28 Peters, Jessica Heidelberg 29.02m 95-02 29 George, Lindsay Jacksonville 28.84m 94-07 30 Youngs, Renae Grinnell 28.47m 93-05 31 Burrows, Anne Central Connecti 28.21m 92-07 32 Freschette, Brigette Minot State 27.10m 88-11 33 Dahl, Cassie Minot State 26.49m 86-11 34 Pfautz, Jessie MidAmerica Nazar 26.40m 86-07 35 Ferra, Ashley Central Connecti 26.30m 86-03 36 Weimar, Whitney Unattached 24.62m 80-09 37 Collins, Cara Ball State 24.31m 79-09 38 Davidson, Ashley Central Connecti 23.69m 77-09

Event 8 Men Discus Throw Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Johnson, Marqus Florida State 52.56m 172-05 2 Tzouanakis, Tony Kentucky 51.92m 170-04 3 Royal, Dan Florida State 48.03m 157-07 4 Shillito, Matt Michigan 42.58m 139-08 5 Peterson, Orville Liberty U. 42.01m 137-10 6 Fuertes, James Liberty U. 41.28m 135-05 7 Fallone, John Florida State 41.22m 135-03 8 Dommer, Zach Ball State 40.45m 132-08 9 Tyson, Russel South Florida 39.19m 128-07 10 McNabb, Darren Grinnell 37.87m 124-03 11 Murphy, Joseph Unattached 37.81m 124-00 12 Drushal, Rick College of Woost 37.73m 123-09 13 Dane, Travis Unattached 37.62m 123-05 14 Meeker, Lucas Colgate 37.45m 122-10 15 Wernke, Matt Unattached 37.17m 121-11 16 Hart, Jon Liberty U. 36.76m 120-07 17 Hanson, Kauhane MidAmerica Nazar 36.04m 118-03 18 Vance, Keith College of Woost 35.98m 118-00 19 Wilson, Tyler Central Connecti 35.52m 116-06 20 Davis, Mike Umass Lowell 35.03m 114-11 21 Barrett, Steve Liberty U. 33.98m 111-06 22 Arnt, Ben Minot State 33.52m 110-00 23 Delancy, Justin Unattached 32.45m 106-05 24 Adams, Darren Michigan 30.78m 101-00 25 Cornelio, Perry Central Connecti 29.94m 98-03 26 Rapp, Chad Grinnell 26.86m 88-01 27 Kucharski, Robert Central Connecti 26.80m 87-11

Event 9 Women Shot Put Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Nelson, Lindsey Florida State 13.68m 44-10.75 2 Minnifield, Jamila Georgia Southern 13.31m 43-08.00 3 Barbour, Jamie Michigan 13.30m 43-07.75 4 Pressley, Andrea Jacksonville 13.11m 43-00.25 5 Slocumb, Nikki Georgia Southern 13.10m 42-11.75 6 Kinney, Amanda Florida State 12.80m 42-00.00 7 Roebuck, Tiffany Ucf 12.79m 41-11.50 8 Tyler, Tracy Liberty U. 12.48m 40-11.50 9 Jeffers, Stephanie Jacksonville 12.35m 40-06.25 10 Maynard, Bridgette Michigan 12.23m 40-01.50 11 Baker, Anna Ucf 12.16m 39-10.75 12 Aaland, Maggie Minot State 12.13m 39-09.75 13 Marby, Karmen Ball State 12.05m 39-06.50 14 Hamer, Stephanie Ball State 12.03m 39-05.75 15 Greeson, Emily Georgia Southern 12.02m 39-05.25 16 Hampshire, Kelly Florida A&M 11.96m 39-03.00 17 Campbell, Heather MidAmerica Nazar 11.91m 39-01.00 18 George, Lindsay Jacksonville 11.80m 38-08.75 19 McGriff, April Florida A&M 11.71m 38-05.00 20 Thomas, Rian Ucf 11.60m 38-00.75 21 Sutterfield, Caitlyn Liberty U. 11.34m 37-02.50 22 Northern, Alycia Florida A&M 11.17m 36-07.75 23 Peters, Jessica Heidelberg 10.85m 35-07.25 24 Pfautz, Jessie MidAmerica Nazar 10.62m 34-10.25 25 Freschette, Brigette Minot State 10.60m 34-09.50 26 Fields, Alana Florida A&M 10.44m 34-03.00 27 Burrows, Anne Central Connecti 10.27m 33-08.50

Event 10 Men Shot Put Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Scott, Dorian Unattached 17.69m 58-00.50 2 Fryman, Andy Kentucky 17.26m 56-07.50 3 Johnson, Garrett Unattached 16.90m 55-05.50 4 Fallone, John Florida State 16.87m 55-04.25 5 Gillingham, Jeremy Ball State 16.55m 54-03.75 6 Tzouanakis, Tony Kentucky 16.11m 52-10.25 7 Rubenstein, Jeff University of Fl 15.92m 52-02.75 8 Theriac, Jet University of Fl 15.34m 50-04.00 9 Spillman, Jonathan Georgia Tech 15.31m 50-02.75 10 Sion, Zeb Georgia Tech 15.29m 50-02.00 11 Tyson, Russel South Florida 15.15m 49-08.50 12 Royal, Dan Florida State 15.02m 49-03.50 -- McIntyre, Ryan University of Fl FOUL -- Carey, Brandon South Florida FOUL

Event 11 Women Shot Put Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Brewer, Chandra South Florida 16.14m 52-11.50 2 Bickett, Melissa Michigan 14.67m 48-01.75 3 Octavien, Dayana South Florida 14.16m 46-05.50 4 Eckel, Ashley Michigan 14.03m 46-00.50 5 Nelson, Lindsey Florida State 13.87m 45-06.25 6 Kinney, Amanda Florida State 13.76m 45-01.75 7 Stallings, Taylar South Florida 13.74m 45-01.00 8 Jones, Danee Missouri Souther 13.26m 43-06.00 9 Reimer, Lauren Georgia Tech 12.94m 42-05.50 -- Clements, Ashley Missouri Souther ND -- Sherrell, Shonna Missouri Souther ND

Event 12 Men Shot Put Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Fallone, John Florida State 16.34m 53-07.50 2 Biggins, Tyler Liberty U. 15.31m 50-02.75 3 Vance, Keith College of Woost 14.74m 48-04.50 4 Drushal, Rick College of Woost 14.67m 48-01.75 5 Hart, Jon Liberty U. 14.27m 46-10.00 6 Delancy, Justin Unattached 14.23m 46-08.25 7 Hanson, Kauhane MidAmerica Nazar 12.97m 42-06.75 8 Barrett, Steve Liberty U. 12.92m 42-04.75 9 Kucharski, Robert Central Connecti 12.89m 42-03.50 10 Arnt, Ben Minot State 12.82m 42-00.75 11 Dommer, Zach Ball State 12.54m 41-01.75 12 Wernke, Matt Unattached 12.23m 40-01.50 13 Adams, Darren Michigan 10.32m 33-10.25 -- Musser, Andrew Liberty U. FOUL -- Johnson, Garrett Unattached X16.98m 55-08.50 -- Scott, Dorian Unattached X17.27m 56-08.00

Event 14 Men Javelin Throw Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Canty, Marcus Georgia Tech 65.26m 214-01 2 Miller, Andrew Ball State 59.00m 193-07 3 Wilson, Tyler Central Connecti 58.12m 190-08 4 Bloom, Andrew Colgate 57.07m 187-03 5 Green, Tom Ball State 56.21m 184-05 6 Hoover, Anthony Georgia Tech 55.82m 183-02 7 Hart, Jon Liberty U. 53.74m 176-04 8 Praeuner, John MidAmerica Nazar 53.58m 175-09 -- Skeper, Tim University of Fl ND

Event 15 Women Javelin Throw Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Moody, Angela MidAmerica Nazar 36.72m 120-06 2 Mincey, Margo Georgia Southern 36.38m 119-04 3 Tyler, Tracy Liberty U. 34.45m 113-00 4 Kerschenheiter, Jaci Minot State 34.32m 112-07 5 Biondi, Kathleen Kentucky 33.72m 110-07 6 Baker, Anna Ucf 33.03m 108-04 7 Dahl, Cassie Minot State 30.49m 100-00 8 Kennedy, Tara Michigan 29.02m 95-02 9 Norwood, Markaysa Georgia Southern 26.69m 87-07 10 McGriff, April Florida A&M 25.96m 85-02 11 Carlson, Lisa Minot State 22.90m 75-01 12 Slocumb, Nikki Georgia Southern 22.00m 72-02 13 Close, Takeya Florida A&M 18.49m 60-08 -- Davidson, Ashley Central Connecti FOUL

Event 16 Men Javelin Throw Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Tanucci, Joseph Central Connecti 55.73m 182-10 2 Beven, Ed Ball State 54.25m 178-00 3 Fuertes, James Liberty U. 49.20m 161-05 4 Taylor, Robert Ball State 48.19m 158-01 5 Boerio, Nick Unattached 46.92m 153-11 6 Adams, Darren Michigan 45.03m 147-09 7 Williams, Adam Liberty U. 40.64m 133-04 8 Dodge, Ethan Colgate 40.16m 131-09 9 Arnt, Ben Minot State 38.95m 127-09

Event 17 Women High Jump Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Ford, LesSundra Ucf 1.78m 5-10.00 2 Earls, Petra MidAmerica Nazar 1.73m 5-08.00 2 Larsen, Ann Ucf 1.73m 5-08.00 4 Kulchar, Jennifer Michigan 1.73m 5-08.00 5 Hervey, Kristina Ball State 1.63m 5-04.25 5 Mowrey, Kristen Kentucky 1.63m 5-04.25 7 Ellis, Porsha Michigan 1.63m 5-04.25 8 Mueller, Sara Missouri Souther 1.63m 5-04.25 8 Jackson, Marla Florida State 1.63m 5-04.25 10 Borseth, Amanda Minot State 1.58m 5-02.25 10 Gillies, Ashley Ball State 1.58m 5-02.25 10 Funken, Susanne Kentucky 1.58m 5-02.25 13 Gillyard, Trendesha South Florida 1.58m 5-02.25 14 Tilker, Danae Ball State 1.58m 5-02.25 15 Jones, Nikki Heidelberg 1.58m 5-02.25 15 Velgersdyk, Christy Ball State 1.58m 5-02.25 17 Boemmel, Tara Liberty U. 1.58m 5-02.25 17 Butts, Kena Liberty U. 1.58m 5-02.25 19 Vinckier, Beth Michigan 1.53m 5-00.25 19 Horn, Melissa Missouri Souther 1.53m 5-00.25 19 Adams, Casey Heidelberg 1.53m 5-00.25 19 Doran-Myers, Dana College of Woost 1.53m 5-00.25 19 Seidel, Shannon Umass Lowell 1.53m 5-00.25 24 Valville, Darah Florida A&M 1.48m 4-10.25 24 Holmberg, Lacie Johnson County 1.48m 4-10.25 24 Hayes, Claire Central Connecti 1.48m 4-10.25 -- Hicks, Alison Central Connecti NH -- Kornachuk, Shanna Umass Lowell NH

Event 18 Men High Jump Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Baxter, Jimmy South Florida 2.15m 7-00.50 2 Massey, Michael Georgia Tech 2.10m 6-10.75 3 Allen, Shawn Florida State 2.05m 6-08.75 3 Hobbs, Vincent Unattached 2.05m 6-08.75 5 Morrison, Christopher MidAmerica Nazar 2.05m 6-08.75 6 Kring, Adam Michigan 2.05m 6-08.75 7 Moore Jr., Mark MidAmerica Nazar 2.05m 6-08.75 8 Miller, Brad Michigan 2.00m 6-06.75 9 Manley, Mark Liberty U. 2.00m 6-06.75 10 Daniel, Ben Ball State 2.00m 6-06.75 11 Adams, Darren Michigan 2.00m 6-06.75 12 Seabolt, Thomas Liberty U. 2.00m 6-06.75 12 McClure, Craig Unattached 2.00m 6-06.75 14 Pool, Brendan Navy 1.95m 6-04.75 14 Dixon, Kerry Florida A&M 1.95m 6-04.75 16 McCormick, Greg Georgia Tech 1.95m 6-04.75 17 Rush, Ryan MidAmerica Nazar 1.90m 6-02.75 -- Kirk, Josh Johnson County NH -- Gangle, Bobby Johnson County NH -- Davis, Jordan University of Fl NH -- Lindsey, Jay University of Fl NH

Event 19 Women Pole Vault Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Dutoit, Andrea Vault Usa 4.30m 14-01.25 2 Linnen, Amy Vault Usa 3.90m 12-09.50 3 Janson, Lacy Florida State 3.90m 12-09.50 4 Lacombe, Chandra University of Fl 3.60m 11-09.75 5 Boyle, Elizabeth Michigan 3.60m 11-09.75 6 Altman, Dana University of Fl 3.45m 11-03.75 6 VanWagner, Dana University of Fl 3.45m 11-03.75 6 Catino, Kelly Michigan 3.45m 11-03.75 -- Gasparella, Lynn Michigan NH -- Savery, Karla Unattached NH

Event 20 Men Pole Vault Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Hurley, Matt Florida State 4.85m 15-11.00 2 Dowdell, Spencer Michigan 4.70m 15-05.00 3 Theissen, Craig Michigan 4.55m 14-11.00 4 Hendry, Tom South Florida 4.55m 14-11.00 5 Whyte, Colin University of Fl 4.40m 14-05.25 5 Kelsey, Alex Johnson County 4.40m 14-05.25 7 Shaffer, Dan University of Fl 4.40m 14-05.25 7 Miller, Blaine South Florida 4.40m 14-05.25 9 Frith, Matt Unattached 4.40m 14-05.25 10 Williams, Adam Liberty U. 4.40m 14-05.25 11 Weber, Brooks Florida State 4.40m 14-05.25 12 Shaw, Mike Umass Lowell 4.40m 14-05.25 13 Cotton, Charlie Florida State 4.25m 13-11.25 14 Kirk, Josh Johnson County 4.25m 13-11.25 15 Kmiec, Matt Johnson County 4.25m 13-11.25 16 High, Luke Ball State 4.25m 13-11.25 17 Gawron, Tony Hope College 4.10m 13-05.25 18 Smith, Kyle Hope College 4.10m 13-05.25 19 Lawson, Brian Grinnell 3.95m 12-11.50 20 Hagan, Mike Liberty U. 3.95m 12-11.50 21 Rogers, Logan Minot State 3.80m 12-05.50 22 Langille, Scott Hope College 3.80m 12-05.50 -- Schmidt, Scott Grinnell NH -- McCoy, Chris Florida A&M NH

Event 21 Women Pole Vault Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Dutoit, Andrea Vault Usa 4.20m 13-09.25 2 Linnen, Amy Vault Usa 4.05m 13-03.50 3 Janson, Lacy Florida State 3.90m 12-09.50 4 Bowen, Lori Unattached 3.60m 11-09.75 5 Vandermeer, Jen Hope College 3.60m 11-09.75 6 West, Kristina South Florida 3.45m 11-03.75 7 Malone, Megan South Florida 3.45m 11-03.75 8 Fowke, Katie Ucf 3.30m 10-10.00 9 Savery, Karla Unattached 3.30m 10-10.00 10 Matson, Betsy South Florida 3.30m 10-10.00 11 Gjerde, Laura Johnson County 3.30m 10-10.00 11 Riley, Aimee Liberty U. 3.30m 10-10.00 13 Barcus, Kira Georgia Tech 3.15m 10-04.00 13 Warfield, Maureen Hope College 3.15m 10-04.00 13 Koopmans, Leah Hope College 3.15m 10-04.00 16 Gentry, Cheyenne Johnson County 3.00m 9-10.00 16 Chandler, Lindsay South Florida 3.00m 9-10.00 16 Earp, Jessica Unattached 3.00m 9-10.00 19 Borovsky, Laura Hope College 2.85m 9-04.25 19 Stanislaw, Maria Grinnell 2.85m 9-04.25 19 Cline, Madeline Missouri Souther 2.85m 9-04.25 -- Yonke, Michelle Johnson County NH -- Goudeau, Anna Liberty U. NH -- Berner, Jill College of Woost NH -- Spence, Jessica Florida A&M NH -- Ramirez, Jennifer MidAmerica Nazar NH -- Rushing, Jessica Florida State NH -- Janson, Kristin Florida State NH -- Newcomb, Blair South Florida NH -- Tutera, Nicola Liberty U. NH

Event 22 Men Pole Vault Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Heuser, Chip University of Fl 5.10m 16-08.75 2 Panning, Paul Ball State 5.00m 16-04.75 3 Frame, Spencer Vault Usa 5.00m 16-04.75 4 Hurley, Matt Florida State 5.00m 16-04.75 5 Miller, John South Florida 4.90m 16-00.75 6 Theissen, Craig Michigan 4.60m 15-01.00 6 Gerberich, Patrick Florida State 4.60m 15-01.00 -- Dowdell, Spencer Michigan NH -- Condron, Paul University of Fl NH -- Hunter, Kendrick Florida A&M NH -- Gaddis, Steve South Florida NH -- Penton, Garrett University of Fl NH

Event 23 Women Long Jump Garnet ====================================================================================== Name Year School Finals Wind Points ====================================================================================== 1 Bundy, Teresa Unattached 5.88m NWI 19-03.50 2 Jones, Kim Unattached 5.66m NWI 18-07.00 3 Pressley, Andrea Jacksonville 5.56m NWI 18-03.00 4 Legree, LaToya Florida State 5.51m NWI 18-01.00 5 Williams, Laura Georgia Southern 5.46m NWI 17-11.00 6 Parker, Kayla Unattached 5.39m NWI 17-08.25 7 Simmons, Doris Michigan 5.30m NWI 17-04.75 8 Earls, Petra MidAmerica Nazar 5.29m NWI 17-04.25 9 Kelley, Jessica Central Connecti 5.27m NWI 17-03.50 10 Sherrell, Shonna Missouri Souther 5.26m NWI 17-03.25 11 Morris, Valquisha South Florida 5.25m NWI 17-02.75 11 Prince, Dionne Missouri Souther 5.25m NWI 17-02.75 13 Thompson, Kareecia MidAmerica Nazar 5.19m NWI 17-00.50 14 Spence, Jessica Florida A&M 5.10m NWI 16-08.75 15 Jacobs, Lauren Georgia Southern 5.08m NWI 16-08.00 16 Seidel, Shannon Umass Lowell 5.06m NWI 16-07.25 16 Sturgill, Tessa Liberty U. 5.06m NWI 16-07.25 18 Zelinskas, Arlene Liberty U. 5.05m NWI 16-07.00 19 Vinckier, Beth Michigan 4.98m NWI 16-04.25 20 Close, Takeya Florida A&M 4.82m NWI 15-09.75 21 Dyke, Stephanie MidAmerica Nazar 4.77m NWI 15-07.75 22 Pringle, P.J. Webber 4.70m NWI 15-05.00 23 Sullivan, Kara Central Connecti 4.61m NWI 15-01.50 24 Frankart, Kristie Heidelberg 4.07m NWI 13-04.25 -- VanHeuven, Alex Georgia Tech FOUL NWI -- Batiste, La Sheba Georgia Southern FOUL NWI

Event 24 Men Long Jump Gold ====================================================================================== Name Year School Finals Wind Points ====================================================================================== 1 Miller, Jaydian South Florida 7.53m 1.0 24-08.50 2 Wright, Courtney Florida State 7.33m 1.2 24-00.75 3 Wilson, Chad Liberty U. 7.27m 0.8 23-10.25 4 Harris, Tyrone Florida A&M 7.24m 1.1 23-09.00 5 Baldwin, Joe Michigan 7.23m 2.6 23-08.75 6 Malonson, David Michigan 7.12m 1.7 23-04.50 7 McPherson, Holt Georgia Tech 7.04m 1.2 23-01.25 8 Kiesler, Adam Michigan 6.96m 2.0 22-10.00 9 Smith, Franz MidAmerica Nazar 6.40m 1.5 21-00.00 10 Drayton, Roderick Unattached 6.20m 0.2 20-04.25

Event 25 Women Long Jump Gold ====================================================================================== Name Year School Finals Wind Points ====================================================================================== 1 Depland, Brandy Georgia Tech 6.03m 0.1 19-09.50 2 McCoy, Jennifer Ball State 5.77m +0.0 18-11.25 3 Firby, LaTrica Ucf 5.75m 0.1 18-10.50 4 Branhart, Amanda Ball State 5.74m 0.2 18-10.00 5 Abraham, Terri Ball State 5.72m 0.2 18-09.25 6 Covington, Nadia Unattached 5.71m 0.2 18-09.00 7 Walker, Charlene Florida State 5.64m 0.2 18-06.00 8 Faber, Kelly Louisville 5.62m 0.1 18-05.25 9 Butts, Kena Liberty U. 5.49m 0.1 18-00.25 10 Chin, Diana Ucf 5.38m 0.1 17-08.00 11 Berrios, Betsabee Unattached 5.36m 0.1 17-07.00 12 Raymond, Joacine Webber 5.24m 0.2 17-02.25 13 Brown, Sharneka Florida State 5.18m 0.2 17-00.00

Event 26 Men Long Jump Garnet ====================================================================================== Name Year School Finals Wind Points ====================================================================================== 1 Whitehead, Michael Michigan 6.88m 0.1 22-07.00 2 Sacco, Walter Umass Lowell 6.55m -0.8 21-06.00 3 Howard, Jason Ball State 6.47m -0.7 21-02.75 4 Sudduth, Andrew Johnson County 6.46m -0.4 21-02.50 5 Lundy, Eric Liberty U. 6.38m -1.6 20-11.25 6 Anderson, Melvin Ball State 6.26m -0.5 20-06.50 7 Ellis, Alden Colgate 6.22m -1.9 20-05.00 8 Kirk, Josh Johnson County 6.14m 1.4 20-01.75 9 McDaniel, Gary Minot State 6.10m -0.2 20-00.25 10 Tackie, Nii Djan College of Woost 5.91m -2.0 19-04.75 11 Hysjulien, Drew Minot State 5.85m -1.3 19-02.50 12 Egun, Tiawo South Florida 5.77m -0.9 18-11.25 13 Tanucci, Joseph Central Connecti 5.72m -1.6 18-09.25 14 Tiu, Ariss Central Connecti 5.03m -0.5 16-06.00 -- Smith, Sylvester MidAmerica Nazar FOUL NWI

Event 27 Women Triple Jump Garnet ====================================================================================== Name Year School Finals Wind Points ====================================================================================== 1 Williams, Laura Georgia Southern 11.68m NWI 38-04.00 2 Phillips, Mandi Georgia Southern 11.27m NWI 36-11.75 3 Brown, Sharneka Florida State 11.10m NWI 36-05.00 4 Sturgill, Tessa Liberty U. 10.97m NWI 36-00.00 5 Spence, Jessica Florida A&M 10.77m NWI 35-04.00 6 Chase, Brittany Georgia Southern 10.64m NWI 34-11.00 7 Abraham, Terri Ball State 10.61m NWI 34-09.75 8 Hervey, Kristina Ball State 10.46m NWI 34-04.00 -- Raymond, Joacine Webber FOUL NWI -- Hicks, Alison Central Connecti FOUL NWI -- Close, Takeya Florida A&M FOUL NWI -- Pringle, P.J. Webber FOUL NWI -- Jacobs, Lauren Georgia Southern FOUL NWI

Event 28 Men Triple Jump Gold ====================================================================================== Name Year School Finals Wind Points ====================================================================================== 1 Whitehead, Michael Michigan 15.35m 2.5 50-04.50 2 Howard, Jason Ball State 14.63m 1.7 48-00.00 3 Lemons, James Georgia Tech 14.58m 1.8 47-10.00 4 Irvine, Spencer Georgia Tech 14.46m 2.3 47-05.25 5 Miller, Jaydian South Florida 14.33m 1.2 47-00.25 6 Smith, Sylvester MidAmerica Nazar 14.19m 1.4 46-06.75 7 Smith, Jermond Florida A&M 14.19m 0.9 46-06.75 8 Egun, Tiawo South Florida 13.86m 2.1 45-05.75

Event 29 Women Triple Jump Gold ====================================================================================== Name Year School Finals Wind Points ====================================================================================== 1 Smith, Shanta Georgia Tech 12.82m 1.6 42-00.75 2 Depland, Brandy Georgia Tech 12.48m 2.0 40-11.50 3 Legree, LaToya Florida State 12.31m 1.7 40-04.75 4 Covington, Nadia Unattached 12.14m 1.9 39-10.00 5 Firby, LaTrica Ucf 12.09m 1.6 39-08.00 6 Prince, Dionne Missouri Souther 12.03m 1.9 39-05.75 7 Earls, Petra MidAmerica Nazar 11.73m 1.9 38-06.00 8 Gillies, Ashley Ball State 11.36m 1.6 37-03.25 9 Johnson, Sheena Unattached 11.20m 1.4 36-09.00 -- Dumpson, Nicole Central Connecti FOUL NWI

Event 30 Men Triple Jump Garnet ====================================================================================== Name Year School Finals Wind Points ====================================================================================== 1 Lawrence, Richard University of Fl 14.40m -0.1 47-03.00 1 Wilson, Chad Liberty U. 14.40m -1.4 47-03.00 3 Miller, Brad Michigan 13.52m -2.3 44-04.25 3 Anderson, Melvin Ball State 13.52m -1.0 44-04.25 5 Lundy, Eric Liberty U. 13.34m -1.5 43-09.25 6 Hysjulien, Drew Minot State 13.09m 0.1 42-11.50 7 Tackie, Nii Djan College of Woost 12.62m -0.1 41-05.00 8 McDaniel, Gary Minot State 12.59m -0.8 41-03.75 9 Ellis, Alden Colgate 12.27m 0.1 40-03.25 10 Slauter, Chris Minot State 12.09m -1.7 39-08.00 11 Leonard, David Central Connecti 11.77m 1.1 38-07.50 -- Cromwell, Cory Minot State FOUL NWI

Event 31 Women 5000 Meter Run Garnet ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Quiroz, Reyna Liberty U. 18:29.16 2 Pelletier, Samantha Liberty U. 18:35.85 3 Binsfeld, Genny Minot State 18:47.29 4 Remillard, Kate Unattached 18:51.23 5 Leitner, Mari Florida State 19:07.32 6 Irvine, Laurel Minot State 19:12.84 7 Magee, Jackie Ucf 19:13.13 8 Stewart, Farrah Unattached 19:13.89 9 Wieferich, Katie College of Woost 19:17.76 10 Overby, Ashley Ucf 19:29.39 11 Willy, Cathleen Florida State 19:37.89 12 Zickefoose, Mary Alex Central Connecti 19:55.57 13 Herl, Erin College of Woost 20:16.68 14 Nicoll, Stephanie MidAmerica Nazar 20:18.77 15 Puckett, Katherine Florida State 21:25.05 16 Habersbrunner, Sara Florida State 22:03.61 -- Biedenharn, Tina Florida State DNF

Event 32 Men 5000 Meter Run Garnet ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jarst, Steven Unattached 15:44.79 2 Linman, Matt College of Woost 15:51.59 3 Terpening, Jimmy Unattached 15:57.74 4 Tucker, Mike Liberty U. 16:00.34 5 Walker, Corey Unattached 16:04.21 6 Christian, Gerald Florida A&M 16:24.73 7 Gehring, Lance Minot State 16:29.22 8 Bowers, Ben Unattached 16:31.73 9 Galloway, Bud Unattached 16:33.54 10 Van Gombos, Charlie College of Woost 16:40.88 11 Wynne, Patrick College of Woost 16:45.56 12 Innis, Josh MidAmerica Nazar 16:58.15 13 Timm, Nathan Unattached 16:58.62 14 Fackler, Eliot College of Woost 17:40.32

Event 33 Women 5000 Meter Run Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Sagan, Heather Adidas 16:33.55 2 Scully, Jill Ball State 17:02.39 3 Concaugh, Jackie Unattached 17:18.71 4 Staskova, Petra Saucony 17:32.94 5 Fuller, Kristy Tampa 17:40.38 6 Cross, Kirby Georgia Tech 17:41.12 7 Lehe, Rose Ball State 17:43.29 8 Caffey, Ashley Missouri Souther 17:48.04 9 Jurasek, Lesley Michigan 18:03.90 10 Dillman, Sara Ucf 18:07.96 11 Pike, Tina Hope College 18:15.38 12 Plante, Nicole Umass Lowell 18:16.57 13 Brosius, Laura Michigan 18:24.63 14 Greskovich, Anna Unattached 18:25.54 15 Posey, Nicole North Florida 18:29.84 16 Gomez, Jennifer Florida State 19:04.82

Event 34 Men 5000 Meter Run Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Melly, Josiah Liberty U. 14:49.85 2 Derby, Peter Hope College 14:51.73 3 Duffy, Robert Umass Lowell 14:52.60 4 Vesala, Juha Central Connecti 14:55.52 5 Walsh, Michael Florida State 14:56.78 6 Hanlon, Michael Colgate 15:05.00 7 Cohen, Stephen Ball State 15:05.57 8 Ishee, Sam University of We 15:05.74 9 Cook, J.P. Unattached 15:06.12 10 Riley, Justin Grinnell 15:10.23 11 Kimeli, Francis MidAmerica Nazar 15:13.74 12 Rotich, Amon Warner 15:15.70 13 Hanson, Eric Minot State 15:16.57 14 Duvall, Cristan Georgia Tech 15:20.10 15 Kent, Jeff Ball State 15:26.59 16 Stadt, Justin Ball State 15:37.47 17 Cook, Danny Ucf 15:41.20 18 Zealand, Josh Liberty U. 15:43.86 19 Jones, Chucky Ucf 15:51.24 20 Menaker, Brian Grinnell 16:01.07 21 Derby, Sean Hope College 16:12.59

Event 35 Women 100 Meter Hurdles Gold =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Jones, Kim Unattached 13.69 -0.3 1 2 Davy, Safiya Unattached 13.81 -0.3 1 3 Lapsley, Andriane Georgia Tech 14.18 -0.3 1 4 Landfair, Robin Michigan 14.19 -0.3 1 5 Pressley, Andrea Jacksonville 14.34 -0.3 1 6 Mincey, Marlo Georgia Southern 14.58 -0.3 1 7 Faber, Kelly Louisville 14.62 NWI 2 8 Parker, Kayla Unattached 14.62 -0.1 5 9 Williams, Alishia South Florida 14.69 NWI 3 10 Rodrigues, Nicole Ucf 14.74 NWI 2 11 Showell, Aajah Louisville 14.77 NWI 2 12 Adeagbo, Olubusola Kentucky 14.77 -0.3 1 13 Still, Mary Missouri Souther 15.05 -0.3 1 14 Simmons, Doris Michigan 15.06 -0.1 5 15 Handy, Julie Umass Lowell 15.19 NWI 2 16 Zelinskas, Arlene Liberty U. 15.20 NWI 3 17 Vinckier, Beth Michigan 15.29 -0.1 5 18 Phillips, Mandi Georgia Southern 15.37 NWI 3 19 VanHeuven, Alex Georgia Tech 15.66 NWI 3 20 Chase, Brittany Georgia Southern 15.73 NWI 3 21 Sturgill, Tessa Liberty U. 15.75 NWI 3 22 Prince, Dionne Missouri Souther 15.87 0.1 4 23 Seidel, Shannon Umass Lowell 16.00 0.1 4 24 Close, Takeya Florida A&M 16.07 NWI 2 25 Dyke, Stephanie MidAmerica Nazar 16.14 0.1 4 26 Reimer, Lauren Georgia Tech 16.33 NWI 2 27 Sullivan, Kara Central Connecti 16.69 0.1 4 28 Adams, Casey Heidelberg 17.16 0.1 4 29 Savery, Karla Unattached 17.21 0.1 4 30 Kulis, Elizabeth Umass Lowell 17.26 0.1 4 31 Cassidy, Kelly Umass Lowell 17.28 -0.1 5 32 Ramirez, Jennifer MidAmerica Nazar 17.54 -0.1 5 33 Frankart, Kristie Heidelberg 18.28 -0.1 5 34 Kirkendall, Chelsea College of Woost 19.07 -0.1 5 -- Jacobs, Lauren Georgia Southern DNF NWI 3

Event 36 Men 110 Meter Hurdles Gold =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Harnden, Iain Unattached 14.06 0.2 1 2 Robinson, Dwayne MidAmerica Nazar 14.58 -0.1 2 3 Miller, Corey Ball State 14.62 0.2 1 4 Worrell, Joclyn Florida State 14.69 0.2 1 5 Crosby, Jordan Georgia Tech 14.71 0.2 1 6 Ricketts, Jermaine MidAmerica Nazar 14.77 -0.1 2 7 Strode, Brandon North Central 14.82 -0.1 2 8 Kinkead, Kurt Ball State 14.96 +0.0 3 9 Brinkley, Micah Liberty U. 14.98 -0.1 2 10 Sudduth, Andrew Johnson County 15.27 +0.0 3 11 Jannitto, Mike Central Connecti 15.29 +0.0 3 12 Meter, Nick Michigan 15.34 +0.0 3 13 Wilson, Devin Unattached 15.42 0.2 1 14 Hagan, Mike Liberty U. 15.57 0.1 4 15 Smith, Franz MidAmerica Nazar 15.58 -0.1 2 16 Egun, Tiawo South Florida 15.64 -0.1 2 17 Graves, Jeremy Liberty U. 15.88 +0.0 3 18 Sabater, Milton Central Connecti 15.98 0.1 4 19 Noe, Eric Ball State 16.09 +0.0 3 20 Kelm, Robert College of Woost 16.39 0.1 4 21 McCormick, Greg Georgia Tech 16.57 +0.0 3 22 Leonard, David Central Connecti 17.40 0.1 4 -- Lawrence, Justin Georgia Tech X15.24 0.1 4

Event 37 Women 100 Meter Hurdles Open =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Jones, Kim Unattached 13.35 -0.5 1 2 Rogers, Dana Georgia Tech 13.40 -0.5 1 3 McColumn, LaKendra Florida State 13.77 -0.5 1 4 Landfair, Robin Michigan 13.80 -0.5 1 5 Thompson, Kareecia MidAmerica Nazar 13.80 1.5 2 6 Lane, Deanna Florida State 14.01 -0.5 1 7 Petteway, Lindy Georgia Southern 14.44 1.5 2 8 Waits, Melanie Georgia Tech 14.48 1.5 2 9 Chin, Diana Ucf 14.53 1.5 2 10 Culver, Roxanne Ucf 14.55 1.5 2 11 Simmons, Doris Michigan 14.70 -0.5 1 12 Wilkins, Austrea South Florida 14.82 1.5 2 13 McGlover, Takia Unattached 15.00 -0.5 1 14 Johnson, Sheena Unattached 15.11 -0.5 1

Event 38 Men 110 Meter Hurdles Open ============================================================================ Name Year School Finals Wind Points ============================================================================ 1 Jones, Stephen Unattached 13.91 -1.1 2 Harnden, Iain Unattached 14.08 -1.1 3 Wheeler, David Unattached 14.18 -1.1 4 Pinkey, Rickey Florida A&M 14.38 -1.1

Event 39 Women 100 Meter Dash Gold =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Bundy, Teresa Unattached 11.89 -0.1 1 2 Wright, Tiffany Jacksonville 12.15 -0.1 1 3 Cunningham, Giselle Georgia Southern 12.17 0.1 2 4 Hawkins, Altaria South Florida 12.23 -0.1 1 5 Morris, Valquisha South Florida 12.29 -0.1 1 6 Williams, Laura Georgia Southern 12.31 0.1 2 7 Smith, Brittney Florida A&M 12.31 -0.1 1 8 Jackson, Marla Florida State 12.36 -0.1 3 9 Pierre-Louis, Josette Umass Lowell 12.38 -0.4 4 10 Davy, Safiya Unattached 12.38 -0.1 1 11 Goodwine, Erika Central Connecti 12.40 0.1 2 12 Morrison, Kellie Unattached 12.40 0.1 5 13 Brown, Nicole Georgia Southern 12.41 0.1 2 14 Waits, Melanie Georgia Tech 12.42 0.1 2 15 Raymond, Joacine Webber 12.42 -0.1 3 16 Walker, Charlene Florida State 12.43 -0.4 4 17 Campbell, Chanelle Michigan 12.48 0.1 5 18 Legree, LaToya Florida State 12.51 -0.4 4 19 Green, LaToya Ucf 12.54 -0.1 3 20 Landfair, Robin Michigan 12.59 0.1 5 21 Horn, Jenifer Michigan 12.64 0.1 5 22 Lewis, Marquita Webber 12.66 0.1 2 23 Rogan, Jenny Ucf 12.69 -0.1 3 24 Strong, Kendria Unattached 12.72 -0.1 3 25 Haynes, Crystal Webber 12.73 0.1 2 26 Debose, Morrelda Webber 12.76 -0.1 3 27 Batiste, La Sheba Georgia Southern 12.80 -0.4 4 28 Johnson, Tristin Umass Lowell 12.91 -0.4 4 29 Ward, Ashlee South Florida 13.06 0.1 2 30 Horn, Melissa Missouri Souther 13.17 -0.4 4 31 Pringle, P.J. Webber 13.35 -0.4 4 32 Mundry, Gillian Umass Lowell 13.41 0.1 5 33 Goldsby, Brittani Umass Lowell 13.82 0.1 5

Event 40 Men 100 Meter Dash Gold =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 McPherson, Holt Georgia Tech 10.91 0.2 1 2 Rivera, Emilio Unattached 10.96 -0.1 3 3 Lewis, C.J. South Florida 10.97 0.2 1 4 Santiago, Angel Ball State 11.06 +0.0 2 5 King, Geoff Ball State 11.06 0.2 1 6 Brown, Rod Webber 11.07 0.2 1 7 Baptist, Jean Florida A&M 11.12 +0.0 2 8 Dixon, Kenroy MidAmerica Nazar 11.15 0.2 1 8 Fannin, Krik Johnson County 11.15 -0.1 3 10 Fulson, Ramon MidAmerica Nazar 11.16 +0.0 2 11 Raines, Andre Webber 11.23 0.2 1 12 Williams, Markio Central Connecti 11.30 0.1 4 13 Lundy, Eric Liberty U. 11.36 -0.1 3 14 Ellis, Dan Colgate 11.40 0.1 4 15 Tiu, Ariss Central Connecti 11.45 -0.1 3 16 Robinson, Dwayne MidAmerica Nazar 11.52 +0.0 2 17 Davis, Ryan Central Connecti 11.52 0.1 4 18 Hagan, Mike Liberty U. 11.56 0.1 4 19 Tackie, Nii Djan College of Woost 11.58 -0.1 3 20 McLennan, Craig Central Connecti 11.60 -0.1 3 21 Potter, Jeremy Umass Lowell 11.60 0.1 4 22 Kerrison, Jerrod Unattached 11.73 -0.1 3 23 Stirpe, Corey Colgate 11.76 0.1 4 24 Foster, Jared Johnson County 12.07 -0.1 3 25 Treadwell, Aaron Unattached 12.59 0.1 4

Event 41 Women 100 Meter Dash Open =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Walker, Kimberly Florida State 11.72 -0.7 1 2 Lapsley, Andriane Georgia Tech 11.75 -0.7 1 3 Brown, Sharneka Florida State 11.94 -0.7 2 4 Poulson, Christina Ball State 12.08 -0.7 1 5 Ingram, Talonda Kentucky 12.11 -0.7 2 6 Turner, Shelltrice South Florida 12.22 -0.7 2 6 Robinson, Amber Unattached 12.22 -0.7 1 8 Borders, Latesha Webber 12.29 -0.7 2 9 Jones, Kim Unattached 12.30 -0.7 1 10 Dennie, Jennifer Ball State 12.50 -0.7 2 11 Kelley, Jessica Central Connecti 12.58 -0.7 2 12 Johnson, Julie Michigan 12.84 -0.7 2

Event 42 Men 100 Meter Dash Open =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Shaw, Ricardo Unattached 10.40 -0.8 1 2 Morant, Sheldon Unattached 10.44 -0.8 1 3 Nicely, Orion MidAmerica Nazar 10.59 -0.5 2 4 Alphonse, Ronnie Webber 10.72 -0.8 1 5 Allen, Joe Unattached 10.73 -0.8 1 5 Edwards, Robin Unattached 10.73 -0.8 1 7 Mathis, Clyde Florida A&M 10.81 -0.5 2 8 White, Rodrae Johnson County 10.82 -0.5 2 9 Jones, Antwain Florida A&M 10.83 -0.5 2 9 Jones, Antwannare Unattached 10.83 -0.8 1 11 Huyler, Addis Unattached 10.90 -0.8 1 12 Allen, Maurice Unattached 11.02 -0.5 2 13 Hughes, Doug Unattached 11.76 -0.8 1 14 Emlaw, Ed Unattached 12.58 -0.5 2 -- Wheeler, David Unattached DNF -0.5 2

Event 43 Women 4x800 Meter Relay Gold ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 University of Michigan 'A' 9:04.82 1) Jones, Anna 2) Field, Arianne 3) Parker, Andrea 4) Webster, Erin 2 Unattached 'A' 10:04.57 3 MidAmerica Nazarene University 'A' 10:16.17 1) 2) Hammontree, Keely 3) Rienhart, Amanda 4) Long, Shayla

Event 44 Men 4x800 Meter Relay Gold ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 University of Kentucky 'A' 7:21.59 1) Balan, Jean 2) Ciurlys, Paul 3) Landers, Kris 4) Doaty, James 2 Florida A&M University 'A' 7:23.66 1) James, Tristan 2) Hicks, Kevin 3) Griffith, Brian 4) Osbourne, Omar 3 Florida State University 'A' 7:31.18 1) Potter, Chris 2) Cooper, Robert 3) Lancashire, Tom 4) Titus, Giscard 4 Liberty University 'A' 7:33.54 1) Nichols, Christian 2) Lyons, Chris 3) Campbell, Travis 4) Rabe, Dan 5 University of South Florida 'A' 7:41.79 1) Charles, Andrew 2) Burris, Sean 3) Bergbrant, Mikael 4) Lincoln, Derek 6 University of Michigan 'A' 7:44.68 1) Schramski, Joe 2) D'Arcy, John 3) Lounis, Sebastian 4) Cooke, Dan 7 Georgia Institute of Technolog 'A' 7:46.44 8 Webber College 'A' 7:47.83 1) Griffin, Joey 2) Marshall, Marcus 3) Mejia, Danny 4) Warner, Wayne 9 MidAmerica Nazarene University 'A' 7:59.11 1) Kimuhu, Micheal 2) 3) Henry, Dallas 4) Baron, Clive

Event 45 Women 400 Meter Hurdles Garnet ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Wilkins, Austrea South Florida 1:02.71 1 2 Scipio, Sasha MidAmerica Nazar 1:03.34 2 3 Reed, Priscilla Georgia Tech 1:04.77 1 4 Johnson, Julie Michigan 1:05.07 1 5 Brewer, Amanda Ball State 1:05.64 1 6 Dorcelin, Jeanna Florida A&M 1:05.87 2 7 Colasanti, Kylene Ucf 1:06.08 1 8 Zelinskas, Arlene Liberty U. 1:06.17 1 9 Feemster, Tangela Missouri Souther 1:06.34 2 10 Stringfield, Kiana Michigan 1:08.04 1 11 Gerhart, Ashley South Florida 1:08.27 2 12 McGarrah, Dominique Florida State 1:09.49 3 13 Coit, Kristin Central Connecti 1:10.13 3 14 McClelland, Ashley Missouri Souther 1:10.31 2 15 Dyke, Stephanie MidAmerica Nazar 1:11.03 2 16 Hayes, Claire Central Connecti 1:13.76 3 17 Swanson, Sara Florida State 1:14.18 3

Event 46 Men 400 Meter Hurdles Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ricketts, Jermaine MidAmerica Nazar 51.95 2 Mann, Adrian Unattached 52.50 3 Kinkead, Kurt Ball State 52.71 4 Peterson, Roderick Florida A&M 53.31 5 Johnson, Greg Unattached 53.63

Event 47 Women 400 Meter Hurdles Gold ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Batten, Kim Unattached 57.65 1 2 Delpino, Amber South Florida 57.75 1 3 Simms, Vera Michigan 58.21 1 4 Still, Mary Missouri Souther 58.50 1 5 Mincey, Marlo Georgia Southern 59.68 2 6 McColumn, LaKendra Florida State 1:00.08 1 7 Dumpson, Nicole Central Connecti 1:00.99 2 8 Adeagbo, Olubusola Kentucky 1:01.10 2 9 Ragot, Claire South Florida 1:01.14 1 10 Whittaker, Symone South Florida 1:02.72 2 11 Guthrie, Tanisha Ball State 1:03.55 2 12 Kirk, Keri Michigan 1:03.79 1 13 Peterson, Analeta Florida A&M 1:03.80 2 14 Coleman, Bridget Ball State 1:05.46 2 15 Brewer, Amanda Ball State 1:06.62 2 -- Evans, Cara Unattached DNF 1

Event 48 Men 400 Meter Hurdles Garnet ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Waits, Seth Michigan 51.88 1 2 Paiva, Joe Florida State 52.71 1 3 Battani, David Michigan 53.97 1 4 Johnson, Greg Unattached 53.99 1 5 Hall, Jarrod South Florida 54.40 2 6 Meehan, Jeff Umass Lowell 54.73 2 7 Meter, Nick Michigan 54.96 2 8 Strode, Brandon North Central 55.17 2 9 Prato, Peter Florida State 55.59 1 10 Jannitto, Mike Central Connecti 55.60 3 11 Duckett, Brandon Georgia Tech 56.04 1 12 Brewster, Ben Kentucky 56.49 2 13 Vidal, Tim Florida A&M 56.99 2 14 Robinson, Jason Johnson County 57.02 3 15 Solomon, Ameer Georgia Tech 57.05 3 16 Batten, Kim Unattached 57.14 3 17 Opio, John Minot State 57.28 4 18 Smith, Franz MidAmerica Nazar 57.59 1 19 Miller, Corey Ball State 57.85 2 20 Wilson, Devin Unattached 58.02 3 21 Grech, Tony South Florida 58.69 4 22 Lamb, Jonathon Ball State 58.74 2 23 Fuller-Young, Alex Colgate 59.40 3 24 Leonard, David Central Connecti 1:00.12 4 25 Kelm, Robert College of Woost 1:01.41 4 26 Sabater, Milton Central Connecti 1:03.12 4 27 Ellinger, James College of Woost 1:03.20 4

Event 49 Women 4x200 Meter Relay Gold ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Florida State University 'A' 1:35.17 1) Campbell, Tamara 2) Brown, Sharneka 3) Niako, Cynthia 4) Walker, Kimberly 2 Georgia Institute of Technolog 'A' 1:35.47 3 University of Michigan 'A' 1:38.07 1) Simms, Vera 2) Knazze, Carly 3) Campbell, Chanelle 4) Arnold, Mora 4 Ball State University 'A' 1:38.51 1) Poulson, Christina 2) Winfrey, Crystal 3) Marshall, Alexandria 4) Dennie, Jennifer 5 University of South Florida 'A' 1:38.61 1) Morris, Valquisha 2) Ragot, Claire 3) Hawkins, Altaria 4) Turner, Shelltrice 6 Liberty University 'A' 1:39.47 1) Robinson, Mynique 2) Butts, Kena 3) Strachan, Aniska 4) Gaesser, Erica

Event 50 Men 4x200 Meter Relay Gold ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Florida State University 'A' 1:23.42 1 2 Florida State University 'B' 1:25.99 1 3 Florida A&M University 'A' 1:26.90 1 1) Baptist, Jean 2) Jones, Antwain 3) Mathis, Clyde 4) 4 Ball State University 'A' 1:27.75 2 1) Barber, Jameson 2) Santiago, Angel 3) Krysa, Jon 4) King, Geoff 5 Johnson County Community Colle 'A' 1:28.97 2 1) Fannin, Krik 2) 3) White, Rodrae 4) Kirk, Josh 6 University of Michigan 'A' 1:29.89 2 1) Yee, Chris 2) Johansson, Kaj 3) LeGasse, Francis 4) Kiesler, Adam 7 Liberty University 'A' 1:30.97 1 1) Wilson, Chad 2) Ferguson, Ravanno 3) Wood, Don 4) Brinkley, Micah

Event 51 Women Distance Medley Gold ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Georgia Institute of Technolog 'A' 12:04.63 2 Liberty University 'A' 12:08.11 1) Andrews, Andrea 2) Gaesser, Erica 3) Blackstone, Melissa 4) Parsons, Rebecca 3 Central Connecticut State Univ 'A' 12:31.79 1) Mejia, Yandira 2) Hill, Ashley 3) Dumpson, Nicole 4) Kelley, Jessica

Event 52 Men Distance Medley Gold ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Florida State University 'A' 9:54.64 1) Griffiths, Duane 2) Hornabrook, Ian 3) Lancashire, Tom 4) Martin, Antonio 2 University of Kentucky 'A' 9:55.95 1) Devenport, Nick 2) Amason, Justin 3) Ciurlys, Paul 4) Freeman, David 3 Georgia Institute of Technolog 'A' 10:09.89 1) Crist, Barton 2) Trester, Matt 3) Herren, David 4) McDonagh, Neil 4 Liberty University 'A' 10:16.71 1) Rabe, Dan 2) Melly, Josiah 3) Brown, Jason 4) Campbell, Travis 5 University of Michigan 'A' 10:31.01 1) Lounis, Sebastian 2) Meter, Nick 3) Cooke, Dan 4) Schramski, Joe 6 Central Connecticut State Univ 'A' 10:32.44 1) Vesala, Juha 2) Tanucci, Joseph 3) McGirl, Shawn 4) Konoval, Timothy

Event 53 Women 4x400 Meter Relay Gold =================================================================== School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Florida State University 'A' 3:41.84q 2 2 University of South Florida 'A' 3:44.80q 1 3 University of Kentucky 'A' 3:44.84q 1 4 University of Michigan 'A' 3:47.39q 2 5 Florida A&M University 'A' 3:50.97q 1 6 Liberty University 'A' 3:51.14q 2 7 MidAmerica Nazarene University 'A' 3:53.84q 1 8 Jacksonville University 'A' 3:54.46q 1 9 Webber College 'A' 4:02.19q 2 10 Missouri Southern State Colleg 'A' 4:08.48q 2 11 Heidelberg College 'A' 4:17.86q 1 12 Florida State University 'B' 4:19.63q 1 13 Central Connecticut State Univ 'A' 4:29.04q 2

Event 53 Women 4x400 Meter Relay Gold ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Florida State University 'A' 3:41.86 1 2 University of South Florida 'A' 3:42.78 1 1) Delpino, Amber 2) General, Bente 3) Hagen, Karoline 4) Ragot, Claire 3 University of Michigan 'A' 3:43.85 1 1) Arnold, Mora 2) Knazze, Carly 3) Maclin, Shavonne 4) Simms, Vera 4 Liberty University 'A' 3:49.81 1 1) Santino, Jenni 2) Robinson, Mynique 3) Butts, Kena 4) Strachan, Aniska 5 Florida A&M University 'A' 3:50.29 1 1) 2) Dorcelin, Jeanna 3) Daniels, Nakia 4) Peterson, Analeta 6 MidAmerica Nazarene University 'A' 3:50.86 1 1) Bryan, Tomoye 2) Martin, Rebecca 3) Scipio, Sasha 4) Patterson, Judith 7 University of Kentucky 'A' 3:57.96 1 1) Adeagbo, Olubusola 2) Brooks, Takia 3) Gordon, Jackie 4) Patton, Kendra 8 Webber College 'A' 4:05.00 2 1) Borders, Latesha 2) Haynes, Crystal 3) Lewis, Marquita 4) Menter, Denise

Event 54 Men 4x400 Meter Relay Gold =================================================================== School Prelims H# =================================================================== Preliminaries -- Unattached Fsu 'A' SCR 1 -- Florida State University 'C' SCR 2 1 Florida A&M University 'A' 3:11.96q 2 2 MidAmerica Nazarene University 'A' 3:12.59q 1 3 Georgia Institute of Technolog 'A' 3:13.75q 2 4 Ball State University 'A' 3:14.81q 2 5 University of Michigan 'A' 3:16.36q 1 6 Webber College 'A' 3:18.37q 2 7 Florida State University 'B' 3:22.77q 1 8 Central Connecticut State Univ 'A' 3:25.77q 1 -- Famu-Unattached 'A' DNF 1

Event 54 Men 4x400 Meter Relay Gold ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== Finals 1 Florida State University 'A' 3:07.06 1 2 University of Michigan 'A' 3:14.67 1 1) Battani, David 2) Waithe, Stann 3) D'Arcy, John 4) Waits, Seth 3 Georgia Institute of Technolog 'A' 3:15.31 1 4 Ball State University 'A' 3:16.54 1 1) Brown, Andrew 2) Barber, Jameson 3) King, Geoff 4) Kinkead, Kurt 5 Unattached Fsu 'A' 3:18.23 2 6 Webber College 'A' 3:21.89 1 1) Green, Rodney 2) Griffin, Joey 3) McCall, Chad 4) Mejia, Danny 7 Central Connecticut State Univ 'A' 3:23.07 1 1) Kennedy, Jordan 2) Williams, Markio 3) McLennan, Craig 4) Esson, Scott 8 Unattached - Chiles 'A' 3:34.04 2 -- Florida State University 'B' DQ 1

Event 57 Women 200 Meter Dash Garnet =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Morrison, Kellie Unattached 24.69 0.1 9 2 Still, Mary Missouri Souther 24.71 0.1 1 3 Wright, Tiffany Jacksonville 24.79 0.1 1 4 Davy, Safiya Unattached 24.82 0.1 1 5 Mincey, Marlo Georgia Southern 24.93 -0.1 2 6 Massiah, Dana Florida State 25.03 -0.1 2 7 Mincey, Margo Georgia Southern 25.04 0.1 1 8 Campbell, Chanelle Michigan 25.05 0.1 4 9 Williams, Laura Georgia Southern 25.08 -0.1 2 10 Adams, Kimberly Florida State 25.26 -0.1 2 11 Brown, Nicole Georgia Southern 25.40 -0.1 3 12 Marshall, Alexandria Ball State 25.40 0.1 5 13 Stevenson, Natasha Jacksonville 25.57 -0.1 2 14 Johnson, Julie Michigan 25.59 0.1 5 15 Johnson, Tristin Umass Lowell 25.67 0.2 6 16 Gomes, Michelle Unattached 25.68 -0.1 3 17 Guthrie, Tanisha Ball State 25.70 0.1 5 18 Dennie, Jennifer Ball State 25.71 0.1 4 19 Patton, Kenya Kentucky 25.78 0.1 1 20 Bryan, Tomoye MidAmerica Nazar 25.87 -0.1 3 21 Ward, Ashlee South Florida 25.95 0.1 5 22 Batiste, La Sheba Georgia Southern 26.01 0.2 6 23 Green, LaToya Ucf 26.15 0.1 4 24 Rogan, Jenny Ucf 26.21 0.1 4 25 Petteway, Lindy Georgia Southern 26.28 0.1 5 26 Peterson, Analeta Florida A&M 26.34 -0.1 3 27 Strong, Kendria Unattached 26.49 -0.1 3 28 Berrios, Betsabee Unattached 26.53 -0.1 2 29 Branhart, Amanda Ball State 26.65 0.2 6 30 Debose, Morrelda Webber 26.67 0.2 6 31 Culver, Roxanne Ucf 26.79 0.1 5 32 Rodrigues, Nicole Ucf 26.81 0.1 5 33 Simmons, Doris Michigan 26.81 0.2 7 34 Frazier, Jovan Johnson County 26.95 0.2 7 35 VanHeuven, Alex Georgia Tech 27.02 0.1 5 36 Vinckier, Beth Michigan 27.04 0.2 6 37 Williams, Alishia South Florida 27.25 0.2 6 38 Reimer, Lauren Georgia Tech 27.65 -0.1 3 39 Horn, Melissa Missouri Souther 27.85 0.2 7 40 Mundry, Gillian Umass Lowell 27.86 0.2 6 41 Sullivan, Kara Central Connecti 27.96 +0.0 8 42 Seidel, Shannon Umass Lowell 28.02 +0.0 8 43 Tully, Tristan Florida State 28.09 +0.0 8 44 Goldsby, Brittani Umass Lowell 28.52 0.1 9 45 Coit, Kristin Central Connecti 29.30 0.2 7 46 Hayes, Claire Central Connecti 29.37 0.1 9 47 Lamonica, Cherie Central Connecti 30.56 0.1 9

Event 58 Men 200 Meter Dash Open =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Horn, Marquis Unattached 21.11 -1.1 1 2 Morant, Sheldon Unattached 21.32 -1.1 1 3 Huyler, Addis Unattached 21.71 -1.1 1 4 Edwards, Robin Unattached 21.84 1.1 2 5 Beamer, Donald Georgia Tech 21.91 1.1 2 6 Shaw, Ricardo Unattached 21.96 -1.1 1 7 Jones, Antwannare Unattached 22.24 1.1 2 8 Hill, Zyrus Unattached 22.98 -1.1 1

Event 59 Women 200 Meter Dash Gold =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 Kidd, Ashlee Georgia Tech 23.62 -0.1 1 2 Batten, Kim Unattached 24.18 -0.1 1 3 Evans, Cara Unattached 24.40 -0.1 1 4 Daniels, Nakia Florida A&M 24.56 -0.6 2 5 Smith, Shanta Georgia Tech 24.58 -0.1 1 6 Ingram, Talonda Kentucky 24.61 -0.1 1 6 Niako, Cynthia Florida State 24.61 -0.6 2 8 Brooks, Takia Kentucky 24.68 -0.1 1 9 Pierre-Louis, Josette Umass Lowell 24.83 -0.6 2 10 Hawkins, Altaria South Florida 24.98 -0.6 2 11 Cunningham, Giselle Georgia Southern 25.01 -0.6 2 12 Poulson, Christina Ball State 25.14 -0.6 2 13 Patton, Kendra Kentucky 25.15 -0.1 1

Event 60 Men 200 Meter Dash Gold ============================================================================ Name Year School Finals Wind Points ============================================================================ 1 Nicely, Orion MidAmerica Nazar 21.33 -1.1 2 Jones, Antwain Florida A&M 21.88 -1.1 3 Mathis, Clyde Florida A&M 22.12 -1.1 -- Alphonse, Ronnie Webber FS -1.1

Event 61 Women 400 Meter Dash Garnet ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Jackson, Marla Florida State 56.88 2 2 Coleman, Bridget Ball State 57.58 1 3 Record, Tavia Ucf 58.12 1 4 Gillyard, Trendesha South Florida 58.13 2 5 Brooks, Lakisha Jacksonville 58.17 1 6 Horn, Jenifer Michigan 58.80 1 7 Williams, Ashley Jacksonville 58.94 2 8 Stringfield, Kiana Michigan 59.12 1 9 Castle, Iashia Missouri Souther 59.81 2 10 Brathwaite, Lydia Florida A&M 1:00.22 2 11 Brewer, Amanda Ball State 1:01.31 2 12 Wilhelm, Joni Heidelberg 1:01.46 3 13 Menter, Denise Webber 1:02.30 3 14 Barnhart, Laura College of Woost 1:02.52 3 15 Bayley, Sherise Unattached 1:03.16 1 16 McGarrah, Dominique Florida State 1:04.34 3 17 Jones, Nikki Heidelberg 1:06.09 3 18 Bierlein, Hannah College of Woost 1:06.48 4 19 D'Onofrio, Anastasia Heidelberg 1:09.26 4

Event 62 Men 400 Meter Dash Garnet ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Memmesheimer, Greg North Central 49.68 1 2 Brewster, Ben Kentucky 50.13 1 3 Pinherio, Diego Umass Lowell 50.60 1 4 Krysa, Jon Ball State 50.72 2 5 Daubenmier, Jacob Ball State 51.14 2 6 Boyajian, Donald Colgate 51.54 1 6 Marin, Eugenio Unattached 51.54 2 8 Ballinger, Mark College of Woost 51.60 2 9 Esson, Scott Central Connecti 51.95 1 10 Davis, Ryan Central Connecti 52.01 2 11 Leonard, David Central Connecti 52.37 2 12 Arkell, Bradley Liberty U. 53.29 2

Event 63 Women 400 Meter Dash Gold ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Winfrey, Crystal Ball State 54.65 1 2 Massiah, Dana Florida State 54.88 1 3 Maclin, Shavonne Michigan 56.57 2 4 Mincey, Margo Georgia Southern 56.66 2 5 Gordon, Jackie Kentucky 56.85 1 6 Marshall, Alexandria Ball State 57.08 2 7 Daniels, Nakia Florida A&M 57.10 1 8 Kirk, Keri Michigan 58.02 2 9 Haynes, Crystal Webber 58.22 1 10 Gomes, Michelle Unattached 1:00.16 2

Event 64 Men 400 Meter Dash Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Raber, Ryan MidAmerica Nazar 48.49 2 Leger, Ryan Umass Lowell 49.21 3 Brown, Andrew Ball State 50.61 4 Drinkwater, John Umass Lowell 51.51 -- Griffin, Joey Webber FS

Event 65 Women 800 Meter Run Garnet ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Parker, Andrea Michigan 2:17.03 2 Frenche, Keiona Jacksonville 2:19.13 3 Patterson, Judith MidAmerica Nazar 2:20.64 4 Belongia, Tiff Wisconsin Parksi 2:20.68 5 Prather, Julie Georgia Southern 2:21.69 6 Wilson, Katie Georgia Southern 2:22.24 7 Russell, Megan Missouri Souther 2:22.49 8 Winkler, Jill Wisconsin Parksi 2:22.80 9 Joyce, Danielle Umass Lowell 2:22.92 10 Dorcelin, Jeanna Florida A&M 2:22.96 11 Anderson, Vicky Minot State 2:23.11 12 Martin, Rebecca MidAmerica Nazar 2:25.08 13 Corbett, Jeanne Wisconsin Parksi 2:25.69 14 McCreary, Kathy College of Woost 2:28.17 15 Mejia, Yandira Central Connecti 2:28.72 16 Paffie, Cassandra North Florida 2:29.39 17 Lindsey, Rebekah North Florida 2:30.29 18 Wallace, Sarah Missouri Souther 2:30.52 19 Long, Shayla MidAmerica Nazar 2:32.29 20 Colbenson, Karina College of Woost 2:33.69 21 Averweg, Jaclyn Heidelberg 2:33.90 22 Friedlander, Tracy Florida State 2:34.69 23 Holmberg, Ashley Johnson County 2:35.09 24 Bargmann, Lucinda North Florida 2:35.89 25 Stover, Melodee Heidelberg 2:36.01 26 Greene, Shantrice Florida A&M 2:39.13 27 Swanson, Sara Florida State 2:39.39 28 Hammontree, Keely MidAmerica Nazar 2:39.66 29 Ramos, Angelina Florida State 2:42.03 30 Morrison, Cinnamon North Florida 2:44.16 31 Miller, Crystal Heidelberg 2:49.46

Event 66 Men 800 Meter Run Garnet ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Saunders, Michael Colgate 1:53.13 2 Griffiths, Duane Florida State 1:53.82 3 James, Tristan Florida A&M 1:53.93 4 Chapman, Bruce Florida State 1:54.64 5 Hill, Ian Colgate 1:54.74 6 Sievert, Pat North Central 1:55.28 7 Lopes, Manuel Florida A&M 1:55.48 8 Koon, Devin Florida A&M 1:55.59 9 Colon, Erick Umass Lowell 1:55.65 10 Barrett, Kyle Colgate 1:55.66 11 Konoval, Timothy Central Connecti 1:55.72 12 Kenemer, Aaron Hope College 1:55.91 13 Kennedy, Jordan Central Connecti 1:56.03 14 Shadle, Josh Unattached 1:56.05 15 Reeves, K.C. North Florida 1:57.21 16 Taft, Chris College of Woost 1:58.00 17 Baron, Clive MidAmerica Nazar 1:58.36 18 Tveter, Lars Florida State 1:58.71 19 Charles, Andrew South Florida 2:00.26 20 Brownlee, Scott Kentucky 2:00.36 21 Briscoe, Dorrell North Florida 2:00.84 22 Obernier, Ryan Unattached 2:00.90 23 Maixner, Andrew North Florida 2:01.67 24 Gustin, Jason Umass Lowell 2:01.81 25 Harper, Joey Unattached 2:02.55 26 Laurent, Hegel Unattached 2:02.57 27 Shimko, Ben North Florida 2:02.63 28 Morris, Xavier MidAmerica Nazar 2:03.01 29 Orfield, Paul North Florida 2:03.96 30 Hickey, Brian Unattached 2:05.56 31 Austin, Ryan North Florida 2:05.82 32 VanHorn, Tommy Unattached 2:06.27 33 McGirl, Shawn Central Connecti 2:06.57 34 Campbell, Jonathan Central Connecti 2:08.16 35 Hensley, Bobby Unattached 2:09.21 36 Patterson, Zac College of Woost 2:09.68 37 Marshall, Marcus Webber 2:11.58 38 McKie, Cair Central Connecti 2:11.90 -- Merkel, Luke Colgate DNF

Event 67 Women 800 Meter Run Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Sims, Jenny Georgia Tech 2:12.40 2 Hofstede, Helen Florida State 2:12.79 3 Thomas, Lindsay Florida A&M 2:14.44 4 Kozub, Karen Ucf 2:14.96 5 Jones, Anna Michigan 2:15.26 5 Gaydos, Jackie Michigan 2:15.26 7 Mondragon, Sydney Florida State 2:15.63 8 Claessens, Astrid Ucf 2:16.29 9 Jones, Christina Ucf 2:16.76 10 Ponsot, Amanda Ball State 2:17.64 11 Dirksen, Misty Georgia Tech 2:17.78 12 Pettus, India Florida State 2:17.84 13 Baaith, Fateen Unattached 2:18.48 14 Lentz, Jennifer Georgia Tech 2:18.77 15 Swick, Brittney Georgia Southern 2:22.04 16 Hampton, Maria Unattached 2:24.83

Event 68 Men 800 Meter Run Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Hicks, Kevin Florida A&M 1:50.61 2 Osbourne, Omar Florida A&M 1:50.62 3 Mejia, Danny Webber 1:52.12 4 Cooke, Dan Michigan 1:52.21 5 Hicks, Ramad University of We 1:53.01 6 Noyes, Tommy Unattached 1:53.15 7 Crist, Barton Georgia Tech 1:53.39 8 Kimuhu, Micheal MidAmerica Nazar 1:53.43 9 Ward, Eric Florida A&M 1:53.77 10 Griffith, Brian Florida A&M 1:54.38 11 Cooper, Robert Florida State 1:54.80 12 Smith, Stephan Unattached 1:55.14 13 Schmidt, David Georgia Tech 1:55.92 14 Potter, Chris Florida State 1:57.09

Event 69 Women 1500 Meter Run Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Allen-Young, Jessie Michigan 4:33.96 2 Parker, Andrea Michigan 4:35.75 3 Bell, Amanda Louisville 4:36.41 4 Kerstetter, Leah Kentucky 4:37.42 5 Benton, Christa South Florida 4:39.62 6 Way, Georganne Kentucky 4:45.50 7 Littleton, Amber North Florida 4:45.53 8 Caffey, Ashley Missouri Souther 4:46.17 9 Smith, Amber North Florida 4:48.05 10 Noelken, Jen Missouri Souther 4:50.76 11 Russell, Megan Missouri Souther 4:56.93

Event 70 Men 1500 Meter Run Garnet ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Weber, Jeff Hope College 3:56.23 2 Myers, Steven Unattached 4:00.88 3 Osbourne, Omar Florida A&M 4:00.89 4 White, Ryan Ucf 4:01.02 5 Albertson, Ryan Unattached 4:01.20 6 White, Brent Ucf 4:01.23 7 Callahan, Mike Umass Lowell 4:02.12 8 Rosenthal, Nate Colgate 4:02.45 9 Chumbley, Adam South Florida 4:02.49 10 Griffith, Brian Florida A&M 4:04.54 11 TerLouw, Ryan Hope College 4:04.69 12 Speed, Brant Tampa 4:04.93 13 Reeves, Nick Kentucky 4:05.04 14 Brooks, Travis Colgate 4:05.26 15 Hodges, Andrew Unattached 4:05.34 16 Ward, Eric Florida A&M 4:05.37 17 Starr, Zach North Florida 4:06.90 18 West, Brandon Florida A&M 4:08.21 19 Curran, Sean Colgate 4:08.61 20 Presto, Tim College of Woost 4:08.84 21 Alvarado, Carlos Warner 4:10.39 22 DeRoo, Scott Colgate 4:10.49 23 Thomas, Jonathan Kentucky 4:10.68 24 Sebetgut, Sammy MidAmerica Nazar 4:11.75 25 Pearson, Anthony Florida A&M 4:13.36 26 Plouffe, Steve Umass Lowell 4:13.38 27 Cox, Chris South Florida 4:16.45 28 Isabel, Andrew Colgate 4:17.58 29 Mason, Mitchell Unattached 4:19.36 30 Faitella, Joey Unattached 4:19.93 31 Wynne, Patrick College of Woost 4:24.64 32 Christian, Gerald Florida A&M 4:26.28 33 Anderson, Brandon North Florida 4:27.16 34 Innis, Josh MidAmerica Nazar 4:33.07 35 Pitts, Daniel North Florida 4:39.37

Event 71 Women 1500 Meter Run Garnet ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Allen-Young, Jessie Michigan 4:31.60 2 Gaydos, Jackie Michigan 4:32.21 3 Haefling, Dee Dee Tampa 4:40.89 4 Field, Arianne Michigan 4:44.89 5 Webster, Erin Michigan 4:45.56 6 Hartford, Nicole Ball State 4:46.56 7 Jones, Anna Michigan 4:47.80 8 Price, Kelly North Florida 4:48.79 9 Swick, Brittney Georgia Southern 4:49.66 10 Morrow, Andrea Ucf 4:50.43 11 Magee, Laura North Florida 4:50.44 12 Hampton, Maria Unattached 4:50.75 13 Boldon, Michelle Wisconsin Parksi 4:54.56 14 Ward, Rachel Michigan 4:54.87 15 Thomas, Lindsay Florida A&M 4:55.12 16 Chind, Mary Georgia Tech 4:55.55 17 Wilson, Erin Tampa 4:56.56 18 Tyler, Jennifer Jacksonville 4:57.40 19 Armsby, Ann Georgia Tech 4:58.39 20 Hill, Ashley Central Connecti 4:59.20 21 Ollar, Stacey Jacksonville 5:00.01 22 Murkowski, Pam Wisconsin Parksi 5:02.00 23 Leigh, Elizabeth North Florida 5:02.56 24 Grabowski, Jennifer Georgia Tech 5:03.90 25 Martin, Melissa Tampa 5:07.36 26 Adams, Alisha Missouri Souther 5:09.81 27 Prather, Julie Georgia Southern 5:10.57 28 Click, Erin Missouri Souther 5:13.09 29 Spoth, Catherine Georgia Tech 5:14.09 30 Zickefoose, Mary Alex Central Connecti 5:16.27 31 Jacobs, Amy Heidelberg 5:16.91 32 Biedenharn, Tina Florida State 5:18.66 33 Deatrick, Jessica Missouri Souther 5:19.90 34 Moore, Emily College of Woost 5:20.68 35 Monley, Amy Unattached 5:22.75 36 Hendrix, Ashley Missouri Souther 5:23.74 37 Brenner, Michelle Missouri Souther 5:24.17 38 Kerzie, Jessica Georgia Southern 5:25.60 39 Wilkinson, Michelle Umass Lowell 5:26.20 40 Blaisdell, Erin Umass Lowell 5:28.09 41 Puckett, Katherine Florida State 5:31.20 42 Wilson, Katie Georgia Southern 5:32.41 43 Morando, Angela North Florida 5:35.54 44 Heban, Amanda Heidelberg 5:36.82 45 Schacht, Lauren Heidelberg 5:36.88 46 Zervos, Ashley College of Woost 5:39.82 47 Lamonica, Cherie Central Connecti 5:40.51 48 Habersbrunner, Sara Florida State 5:45.96 49 Kirane, Sarah Umass Lowell 5:56.99 50 Richardson, Hilary Heidelberg 7:07.40

Event 72 Men 1500 Meter Run Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Landers, Kris Kentucky 3:48.03 2 Shearer, Darin Unattached 3:48.90 3 Reckart, Jerry North Florida 3:49.08 4 McDonagh, Neil Georgia Tech 3:49.92 5 Balan, Jean Kentucky 3:50.12 6 Cabada, Fernando Unattached 3:52.93 7 Morasse, Patrick Umass Lowell 3:53.06 8 Burris, Sean South Florida 3:53.68 9 Konoval, Timothy Central Connecti 3:55.41 10 Lincoln, Derek South Florida 3:56.32 11 Biladeau, Andy Unattached 3:56.38 12 DiBari, Steve Florida State 3:57.11 13 Kuhn, Rob Georgia Tech 3:57.68 14 Miletich, Alex Unattached 3:57.99 15 Jenkins, Nate Umass Lowell 3:58.18 16 Millisor, Chris Kentucky 4:03.21 17 Byers, Tom Kentucky 4:05.47 18 Herren, David Georgia Tech 4:14.53

Event 73 Women 3000 Meter Steeplechase Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Springer, Rachel Florida State 10:57.45 2 Noelken, Jen Missouri Souther 11:24.55 3 Flaig, Amber Unattached 11:50.97 4 McEnany, Sally Liberty U. 12:03.28 5 Hunter, Kelly North Florida 12:16.30 6 McFadden, Stephanie Georgia Southern 12:21.80 7 Garvin, Rachel Jacksonville 12:29.87 8 Roadarmel, Amanda Heidelberg 12:38.47 9 Georgeson, Vanessa College of Woost 13:26.65

Event 74 Men 3000 Meter Steeplechase Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Taylor, Nolan Minot State 9:03.64 2 Storojev, Denis North Florida 9:11.00 3 Di Nuzzo, Louis Colgate 9:14.70 4 Critzer, Eric Unattached 9:28.10 5 Samuel, Steve Ball State 9:30.19 6 Marion, Pat Minot State 9:31.35 7 Hemmelgarn, Alan Ball State 9:39.34 8 Teague, Caleb Johnson County 9:40.63 9 Bauer, Danny University of We 9:42.29 10 Henry, Dallas MidAmerica Nazar 9:51.37 11 Sullivan, Sean Pratt 9:55.68 12 Herz, Mitch Grinnell 9:57.21 13 Blake, Kiley Ucf 10:06.04 14 Wieczorek, Mark MidAmerica Nazar 10:25.87 15 VanSickle, Mark MidAmerica Nazar 11:43.10

Event 75 Women 10000 Meter Run Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Macsas, Allison Tampa 36:16.43 2 Newell, Kara Florida State 37:40.42 3 Huddleston, Sarah Ball State 37:49.87 4 Bragg, Elizabeth Tampa 38:23.23 5 Favolise, Anne Wisconsin Parksi 38:32.23 6 Meeks, Crystal Ball State 38:57.88 7 Urban, Meredith Florida State 39:16.65 8 Urbanova, Katka Minot State 40:08.33 9 Dunker, Kim Tampa 41:15.46 10 Reyes, Melissa Georgia Southern 41:23.79 11 Rebok, Mary Georgia Southern 41:36.70 12 Dircks, Emily Minot State 42:06.29

Event 76 Men 10000 Meter Run Gold ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Cabada, Fernando Unattached 30:13.23 2 Tighe, Mike Minot State 30:45.29 3 Duquette, Corey Minot State 31:17.25 4 Booth, Adam Grinnell 31:19.40 5 Impelliterri, Sal Ball State 31:28.96 6 Van Veen, Jim Florida State 31:47.04 7 Gonzalez, Elias Tampa 31:48.59 8 Russell, Kurt Navy 31:50.23 9 Kalinski, Matt Florida State 32:24.73 10 Hoover, Aaron Ball State 32:29.10 11 Adler, Jordan Unattached 32:39.71 12 Carmichael, Caleb University of We 32:43.29 13 Patterson, Shawn Unattached 32:43.50 14 Bockel, Dirk Tampa 32:55.51 15 Wallin, Chad Minot State 32:56.60 16 Gossage, Ray Ucf 33:02.69 17 Glimsdahl, Nick Minot State 33:09.27 18 Bergstedt, Jesse Minot State 33:48.98 19 Morrison, Kyle Hope College 34:30.50 20 Aguero, Matt Minot State 34:41.07 21 Knowles, Brian Minot State 34:59.59 -- Kemoi, Laban Warner DNF -- VanKnotsberg, Trevor Tampa DNF -- Goltra, Blair Tampa DNF

Event 77 Women 4x100 Meter Relay Gold ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Georgia Institute of Technolog 'A' 45.02 1 2 Florida State University 'A' 46.07 1 1) Campbell, Tamara 2) Niako, Cynthia 3) Brown, Sharneka 4) Walker, Kimberly 3 University of South Florida 'A' 46.55 1 1) Delpino, Amber 2) Hawkins, Altaria 3) Morris, Valquisha 4) Turner, Shelltrice 4 Ball State University 'A' 46.58 1 1) Abraham, Terri 2) Winfrey, Crystal 3) Dennie, Jennifer 4) Poulson, Christina 5 Georgia Southern University 'A' 46.80 1 1) Mincey, Margo 2) Williams, Laura 3) Brown, Nicole 4) Cunningham, Giselle 6 Florida A&M University 'A' 47.81 1 1) Peterson, Cicely 2) Smith, Brittney 3) Taylor, Tabitha 4) Daniels, Nakia 7 Webber College 'A' 47.98 2 1) Debose, Morrelda 2) Lewis, Marquita 3) Raymond, Joacine 4) Haynes, Crystal 8 Liberty University 'A' 48.31 2 1) Robinson, Mynique 2) Butts, Kena 3) Strachan, Aniska 4) Gaesser, Erica 9 University of Central Florida 'A' 48.36 2 1) Chin, Diana 2) Firby, LaTrica 3) Green, LaToya 4) Williams, Kaprice 10 MidAmerica Nazarene University 'A' 48.85 2 1) Thompson, Kareecia 2) Bryan, Tomoye 3) Martin, Rebecca 4) Patterson, Judith

Event 78 Men 4x100 Meter Relay Gold ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Florida State University 'A' 39.57 1 2 Canajama 'A' 41.08 1 3 Florida A&M University 'A' 41.28 1 1) Perriman, Brett 2) Mathis, Clyde 3) 4) Jones, Antwain 4 MidAmerica Nazarene University 'A' 41.49 2 1) Fulson, Ramon 2) Nicely, Orion 3) Dixon, Kenroy 4) Robinson, Dwayne 5 Georgia Institute of Technolog 'A' 41.93 2 1) McPherson, Holt 2) Irvine, Spencer 3) Beamer, Donald 4) Person, Montrell 6 Webber College 'A' 41.96 1 1) Brown, Rod 2) McCall, Chad 3) Raines, Andre 4) Alphonse, Ronnie 7 Johnson County Community Colle 'A' 42.13 2 1) White, Rodrae 2) 3) Slater, Ryan 4) Fannin, Krik 8 Ball State University 'A' 42.46 2 1) King, Geoff 2) Miller, Corey 3) Santiago, Angel 4) Krysa, Jon 9 University of Michigan 'A' 43.32 2 1) LeGasse, Francis 2) Baldwin, Joe 3) Kiesler, Adam 4) Malonson, David

Event 79 Women 1600 Sprint Medley Gold ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 University of South Florida 'A' 3:57.41 1) General, Bente 2) Hagen, Karoline 3) Morris, Valquisha 4) Turner, Shelltrice 2 University of Michigan 'A' 3:58.70 1) Knazze, Carly 2) Simms, Vera 3) Arnold, Mora 4) Kulchar, Jennifer 3 Florida State University 'A' 4:07.05 4 Florida A&M University 'A' 4:09.69 1) Daniels, Nakia 2) Brathwaite, Lydia 3) 4) Peterson, Cicely 5 Liberty University 'A' 4:14.48 1) Robinson, Mynique 2) Strachan, Aniska 3) Butts, Kena 4) Blackstone, Melissa

Event 80 Men 1600 Sprint Medley Gold ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Florida State University 'A' 3:21.17 1 1) Campbell, Sean 2) Paiva, Joe 3) Worrell, Joclyn 4) Dzingai, Brian 2 Florida State University 'B' 3:27.28 1 3 University of Michigan 'A' 3:31.56 1 1) 2) Taylor, Nathan 3) 4) Cooke, Dan 4 Johnson County Community Colle 'A' 3:36.02 1 1) Boykins, Isaiah 2) Fannin, Krik 3) Kirk, Josh 4) 5 Ball State University 'A' 3:36.54 1 1) King, Geoff 2) Cohen, Stephen 3) Krysa, Jon 4) Santiago, Angel 6 Unnatached Minot 'B' 4:16.42 2 -- Minot State University 'B' DQ 2 -- Liberty University 'A' DQ 1 1) Nichols, Christian 2) Lyons, Chris 3) Wilson, Chad 4) Ferguson, Ravanno

Event 81 Women 4x1500 Meter Relay Gold ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Florida State University 'A' 18:19.71 1) 2) Hofstede, Helen 3) 4) Springer, Rachel 2 Liberty University 'A' 19:16.04 1) Parsons, Rebecca 2) Pelletier, Samantha 3) Quiroz, Reyna 4) Blackstone, Melissa 3 Ball State University 'A' 19:17.00 1) Ponsot, Amanda 2) Lehe, Rose 3) Hartford, Nicole 4) Scully, Jill 4 Georgia Institute of Technolog 'A' 20:32.43 5 Club Minot 'A' 20:43.46 6 Minot State University 'A' 21:25.37 1) Irvine, Laurel 2) Dircks, Emily 3) Binsfeld, Genny 4) Anderson, Vicky

Event 82 Men 4x1500 Meter Relay Gold ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Florida State University 'A' 15:57.29 1) Cook, Kevin 2) DiBari, Steve 3) Hornabrook, Ian 4) Nickinson, Chris 2 Liberty University 'A' 16:07.02 1) Brown, Jason 2) Rabe, Dan 3) Nichols, Christian 4) Falat, Evan 3 Minot State University 'A' 16:36.65 1) Marion, Pat 2) Taylor, Nolan 3) Duquette, Corey 4) Tighe, Mike 4 Running Floridians 'A' 16:46.26 5 Minot State University 'B' 17:30.91

Event 83 Men 200 Meter Dash Garnet =============================================================================== Name Year School Finals Wind H# Points =============================================================================== 1 White, Rodrae Johnson County 21.61 0.3 3 2 Baptist, Jean Florida A&M 22.13 0.1 1 3 Brown, Rod Webber 22.17 -0.1 2 4 Dixon, Kenroy MidAmerica Nazar 22.20 -0.1 2 5 Allen, Maurice Unattached 22.30 0.3 3 6 Carlson, Joshua Unattached 22.32 -0.1 2 7 Harnden, Iain Unattached 22.33 0.1 1 8 Krysa, Jon Ball State 22.37 0.1 1 9 Rivera, Emilio Unattached 22.55 -0.1 2 10 Cage, Robert Johnson County 22.55 0.1 5 11 Santiago, Angel Ball State 22.57 -0.1 2 12 Barber, Jameson Ball State 22.59 0.3 3 13 Esson, Scott Central Connecti 22.60 0.1 4 14 Fulson, Ramon MidAmerica Nazar 22.78 0.1 4 15 Raines, Andre Webber 22.84 0.1 1 16 Daubenmier, Jacob Ball State 22.86 0.3 3 17 Graves, Jeremy Liberty U. 22.89 0.1 4 18 Brown, Andrew Ball State 22.98 -0.1 2 19 Allen, Kenneth Unattached 23.01 0.3 3 20 LeGasse, Francis Michigan 23.05 0.1 4 21 McLennan, Craig Central Connecti 23.06 1.3 6 22 Ellis, Dan Colgate 23.07 0.1 4 23 Pagos, Matthew Umass Lowell 23.10 0.3 3 24 Davis, Ryan Central Connecti 23.16 0.1 4 25 Massey, Michael Georgia Tech 23.25 0.3 3 26 Jackson, Geondnell Unattached 23.30 0.1 1 27 Hamilton, Erik Umass Lowell 23.41 0.1 5 28 Tiu, Ariss Central Connecti 23.61 1.3 6 29 Jannitto, Mike Central Connecti 23.82 0.1 5 30 Kerrison, Jerrod Unattached 23.88 0.1 5 31 Foster, Jared Johnson County 24.06 1.3 6 32 Robinson, Dewayne Unattached 24.06 0.1 1 33 Sabater, Milton Central Connecti 24.34 0.1 5 34 McGirl, Shawn Central Connecti 25.45 1.3 6

Event 84 Men 400 Meter Dash Open ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ramsay, Eric Florida A&M 47.18 2 Cameron, Corey Unattached 48.05 3 Ford, Brian Georgia Tech 48.07 4 Trester, Matt Georgia Tech 48.71 5 Potter, Jason Unattached 48.96 6 Martinez, Felix IA University of 49.45

Event 89 Women Javelin Throw Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Carlster, Emily Unattached 48.01m 157-06 2 Stephenson, Lindsey Michigan 45.91m 150-07 3 Purcell, Kate Florida State 44.12m 144-09 4 Petteway, Lindy Georgia Southern 42.92m 140-10 -- Marby, Karmen Ball State ND -- Ferra, Ashley Central Connecti ND -- George, Lindsay Jacksonville ND -- White, Meaghan Umass Lowell ND -- Flittner, Holly Ball State ND

Event 90 Men Hammer Throw Garnet ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Diakos, Andrew Florida State 55.20m 181-01 2 Fryman, Andy Kentucky 51.62m 169-04 3 Holley, Brian Florida State 50.85m 166-10 4 Royal, Dan Florida State 50.14m 164-06 5 Cleaver, Kyle Ball State 50.11m 164-05 6 Dane, Travis Unattached 48.58m 159-04 7 McHugh, Chris Michigan 47.18m 154-09 8 Biggins, Tyler Liberty U. 45.56m 149-06 9 Musser, Andrew Liberty U. 40.05m 131-05 10 Dommer, Zach Ball State 37.44m 122-10 11 Barrett, Steve Liberty U. 34.99m 114-09 -- Hart, Jon Liberty U. FOUL

Event 91 Women Hammer Throw Gold ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Dickerson, Jukina University of Fl 61.56m 202-00 2 Octavien, Dayana South Florida 58.53m 192-00 3 Cotten, LaQuanda University of Fl 57.91m 190-00 4 Eckel, Ashley Michigan 53.12m 174-03 5 Bickett, Melissa Michigan 52.56m 172-05 6 Parker, Simone Georgia Tech 49.72m 163-01 7 Brewer, Chandra South Florida 49.56m 162-07 8 Kinney, Amanda Florida State 46.43m 152-04 9 Sherrell, Shonna Missouri Souther 45.01m 147-08 10 Flittner, Holly Ball State 44.79m 146-11 11 Jones, Danee Missouri Souther 44.46m 145-10 12 Ekeroma, Scarlett University of Fl 43.16m 141-07 13 Kidd, Julia Ball State 43.06m 141-03 -- Madere, Dore Georgia Tech FOUL

Digital Guide

Shop Now

at the Official
Online Store

    Rotating image Multimedia Guide
    Printroom Photos Memorabilia
    FSU on YouTube