stop
PRINT

2013 Roster

Name Pos. Yr. Hometown / High School / Previous School
Men
Bryant Blahnik D 3 So. Red Wing, Minn. / Red Wing / Missouri
Matthew Boone Jav 3 So. Tallahassee, Fla. / Chiles
Stefan Brits LJ 5 Jr. Cape Town, South Africa / Paul Roos Gimnasium
Jake Burton MD 2 RFr. Stuart, Fla. / Martin County
Owen Cain J 7 Sr. Gaithersburg, Md / Gaithersburg
Michael Cherry Sprints 1 Fr. Chesapeake, Va. / Oscar Smith
Chadrick DaCosta Throws 1 Fr. Kingston, Jamaica / Kingston College
Ronald Darby Sprints 2 RFr. Oxon Hill, Md. / Potomac
Max Del Monte D 2 RFr. Tampa, Fla. / Chamberlain
Austin Droogsma Throws 1 Fr. Gulf Breeze, Fla. / Gulf Breeze
Cayman Ellis PV 1 Fr. St. Petersburg, Fla. / St. Petersburg
Abdin Fator D 1 Fr. Tampa, Fla. / Sickles
John Franklin III Sprints 1 Fr. Plantation, Fla. / South Plantation
Cejhae Greene Sp 1 Fr. St. John's, Antigua / Princess Margaret
James Harris Sp/HJ 7 Sr. Lanett, Ala. / Lanett
Cristobal Hurtado-Arteaga HJ 3 So. Vitacur, Chile / Colegio San Benito
Kevin Johnson D 9 Gr. Falcon, Colo. / Falcon
Bryce Kelley D 1 Fr. Hope Valley, R.I. / Cariho Regional
Stanley Linton D 2 RFr. Crawfordville, Fla. / Wakulla
Dentarius Locke Sp 7 Sr. Tampa, Fla. / Chamberlain
Avery Lopez D 1 Fr. Miami, Fla. / Belen Jesuit
Paul Madzivire J/Sp 5 Jr. Harare, Zimbabwe / Gateway
Matt Magee D 1 Fr. Lutz, Fla. / Steinbrenner
Nicholas Medich HJ 3 So. Tampa, Fla. / Tampa Jesuit
Travis Michaud J 4 RSo. Wellington, Fla. / Wellington
Morne Moolman Jav 3 So. Parow, South Africa / D.F. Malan
Grant Nykaza D 1 Fr. Beecher, Ill. / Beecher
Sean Quinn D 7 Sr. Punta Gorda, Fla. / Bishop Verot
Jalen Ramsey J 1 Fr. Smyrna, Tenn. / Brentwood Academy
Namer Ray H 5 Jr. Camden, N.J. / Brimm Medical Arts
Jonathan Reid TJ 5 Jr. Kingston, Jamaica / Kingston College
James Rhoden H 3 So. Katy, Texas / Cinco Ranch
Chris Rose, Jr. Sp 5 Jr. Kingston, Jamaica / Classical Magnet
Ricardo Roy Sp 3 So. West Palm Beach, Fla. / King's Academy
Alonzo Russell Sp 7 Sr. Freeport, Bahamas / Jack Hayward
Zak Seddon D 3 So. Reading, Surrey, UK / Piggott School
Markindey Sineus T 5 Jr. Lecanto / Seven Rivers Christian
Garrett Singletary J 5 Jr. Tampa, Fla. / Jesuit
Otniel Teixeira MD 3 So. Miami, Fla. / Lake Brantley/USF
Rachmil van Lamoen Sp 5 Jr. Willemstad, Curacao / Radulphus College
Levonte Whitfield Sprints 1 Fr. Orlando, Fla. / Jones
Stargell Williams Throws 7 Sr. Tallahassee, Fla. / Chiles
Glen Yarham D 5 Jr. Ipswich, Australia / Queensland Univ. of Technology
Jakub Zivec D 6 RJr. Litomerice, Czech Republic / Grand Rapids
Women
Hannah Acton PV 3 So. Bloomington, Ind. / Bloomington South
Alicia Aldridge D 7 Sr. Palm Harbor, Fla. / East Lake
Kassel Ardaman D 3 So. Orlando, Fla. / Dr. Phillips
Marsha Ariol SPRT/HURD 7 Sr. Southwest Ranches, Fla. / Archbishop McCarthy
Hollis Bartlett D 3 So. Fort Myers, Fla. / Fort Myers
Bridget Blake D 1 Fr. Orlando, Fla. / Dr. Phillips
Maryke Brits LJ 3 So. Stellenbosch, South Africa / Bloemhof High School
Chantelle Brodie D 3 So. Stuart, Fla. / Martin County
Kiera Brown Sp 1 Fr. Chesapeake, Va. / Great Bridge
Jessica Butler D 9 Gr. Fort Lauderdale, Fla. / Saint Thomas Aquinas
BreeAnne Campbell T 5 Jr. Bradenton, Fla. / Manatee
Brittany Carey D 3 So. Fort Lauderdale, Fla. / Westminster
Sarah Chandler H 5 Jr. Lorton, Va. / South County
Erika Charlassier D 7 Sr. Coral Springs, Fla. / Coral Springs
Briana Cherry-Bronson T 5 Jr. Naples, Fla. / Naples
Kali Davis-White Sprints 1 Fr. Lauderdale Lakes, Fla. / Boyd Anderson
Stacey Drilling HJ 3 So. Jacksonville, Fla. / Bishop Kenny
Der'Renae Freeman Sp/LJ 3 So. Winter Garden, Fla. / West Orange
Kala Funderburk Sprints 5 Jr. St. Petersburg, Fla. / Lakewood
Christine Griggs D 3 So. Ponte Vedra Beach, Fla. / Episcopal
Linden Hall D 5 Jr. Melborne, Australia / Univ. of Melbourne
Mollie Hibbard D 7 Sr. Satellite Beach, Fla. / Satellite
Anna Holdiman D 1 Fr. Waverly, Iowa / Waverly-Shellrock
Elizabeth Ichite Sp 7 Sr. Tallahassee, Fla. / Florida High
Izehi Ileso TJ 7 Sr. Gothenburg, Sweden / Angeredsgymnasiet
Karly Jackson PV 4 RSo. Orlando, Fla. / Bishop Moore
Lakitta Johnson T 5 Jr. Ocala, Fla. / North Marion
Kaitlyn Kelly D 3 So. Port Orange, Fla. / Spruce Creek
Kellion Knibb Throws 3 So. St. Catherine, Jamaica / St. Jago
Alejandra Martinez H 5 Jr. Potomac, Md. / Winston Churchill
Maggie McCloskey D 5 Jr. Gainesville, Fla. / St. Francis Catholic
Katherine McCoy D 3 So. Altamonte Springs, Fla. / Lake Brantly
Alex Midgett D 3 So. Orange Park, Fla. / Ridgeview
Sydnee Over Sp 1 Fr. Windsor, Conn. / Windsor
Allyson Pagan D 7 Sr. Melbourne, Fla. / Holy Trinity
Georgia Peel D 3 So. Chobham, Surrey, UK / Gordon's School
Marecia Pemberton Sp 7 Sr. Basse Terre, St. Kitts & Nevis / C.F.B College
Christina Phipps D 3 So. Jacksonville, Fla. / Bishop Kenny
Jande Pierce Sp 4 RSo. Stone Mountain, Ga. / DeKalb School of Arts
Ariadna Pulido D 5 Jr. Parkland, Fla. / Douglas
Colleen Quigley D 5 Jr. St. Louis, Mo. / Nerinx Hall
Victoria Reiman T 2 RFr. Jacksonville, Fla. / Bolles
Teresa Ristow D 5 Jr. Melbourne, Fla. / Holy Trinity
Grete Sadeiko M 3 So. Sarvere, Estonia / Turi Uhisgumnaasium
Madison Schmidt PV 1 Fr. Sarasota, Fla. / Riverview
Nicole Setterington H 1 Fr. London, Ontario, Canada / Oakridge
Michelle Sewell TJ 5 Jr. London, England / Cypress Bay
Dana Slomins D 3 So. Melbourne, Fla. / Holy Trinity
Bianca Smith Sp 7 Sr. Fort Lauderdale, Fla. / Fort Lauderdale
Megan Smith D 2 RFr. Memphis, Tenn. / Wharton
Jensen Swopes D 5 Jr. Altamonte Springs, Fla. / Bishop Moore
Carly Thomas D 3 So. Tallahassee, Fla. / Chiles
Katja Vangsnes HAMMER 3 So. Oslo, Norway / Wang Eoppidrett
Sage Watson SPRT/HURD 3 So. Medicine Hat, Alberta, Canada / Medicine Hat
Hannah Welsh HJ/M 1 Fr. Dunedin, Fla. / Dunedin
Courteney West D 1 Fr. Great Falls, Va. / Langley
Chelsea Whalen T 7 Sr. Liverpool, Nova Scotia, Canada / Liverpool Regional
Alexandria Woodruff PV 2 RFr. Lake Mary, Fla. / Lake Mary
Chelsi Woodruff D 7 Sr. Winter Park, Fla. / Trinity Prep
Pippa Woolven D 3 So. Marlow, Buckinghamshire, UK / Univ. of Birmingham
Anne Zagre SPRT/HURD 5 Jr. Brussels, Belgium